sobota, 21 listopada 2015

Przesilenie - Orson Scott Card, Aaron Johnston

Email Edytuj post

Przesilenie - Orson Scott Card, Aaron Johnston


Przesilenie - Orson Scott Card, Aaron Johnston

Tytuł: Przesilenie
Autor: Orson Scott Card, Aaron Johnston
Cykl: Pierwsza wojna z Formidami (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 6 października 2015
Liczba stron: 464


"Przesilenie" to trzeci tom cyklu "Pierwsza wojna z Formidami" autorstwa Orsona Scotta Carda i Aarona Johnstona. Cykl rozgrywa się sto lat przed wydarzeniami pokazanymi w "Grze Endera". Jest to prequelowy cykl, którego akcja dzieje się na orbicie Ziemi, gdzie ludzkość jednoczy się w potyczkach z nikczemnymi Formidami. Zwieńczenie prequelowej sagi dostarcza wielu emocji i sprawia, że zawiła fabuła oraz ciekawa historia z przeszłości intryguje, dodając całości niesamowitego smaczku.

Formidzi zabijają miliony ludzi w Chinach zagazowując ich nieznaną, śmiercionośną trucizną. Ludzkość wpada w popłoch i zgrozę, a Mazer Rackham wraz z członkami międzynarodowego Policyjnego Oddziału Polowego stara się odnaleźć antidotum na śmiercionośną truciznę. Victor Delgado, niezależny górnik niepostrzeżenie przedostaje się do środka statu obcych i postanawia raz na zawsze położyć kres bestialskiej wojnie. Na orbicie okołoziemskiej niewielki oddział szturmowy wyćwiczonych żołnierzy może okazać się jedyną i ostatnią szansą na ocalenie ludzkości przed unicestwieniem. Mazer Rackham wraz z członkami POP-u stawi czoła podłym Formidom. Któż wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Zapraszam do lektury, a z pewnością się o tym przekonacie.

Tom trzeci doskonale zwieńcza cykl o Formidach, pokazuje talent i pomysłowość Orsona Scotta Carda i Aarona Johnstona. Z biegiem kolejnych tomów tajemnica zostaje powoli wyjaśniana i tajemnice są po trochu wyjawiane czytelnikowi. Powieść pisana jest językiem bogatym i barwnym, sprawiającym, że książkę się wręcz pochłania. Dla miłośników "Gry Endera" jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Dla fanów serii wątki geopolityczne są sporym smaczkiem i zachęcają do lektury. Zakończenie zaskakuje i pozostaje otwarte, przez co możemy się spodziewać kolejnych książek traktujących o drugiej wojnie. Z pewnością sięgnę po kolejne książki z cyklu, bo wsiąknąłem w ten świat na dobre.

"Przesilenie" pokazuje świat bogaty i różnorodny, gdzie wciągające wątki fabularne nie pozwalają się nudzić. Historia Mazera Rackhama intryguje, a szykująca się następna trylogia o Formidach daje zapowiedź kolejnej niebanalnej lektury. Wprowadzenie o Lovelocku czyta się bardzo przyjemnie i szybko, widać, że Orson Scott Card nie wyszedł jeszcze z formy. Jeżeli przeczytaliście pierwsze dwie książki to zachęcam do przeczytania "Przesilenia", na prawdę warto. Pozostaje tylko czekać na następne książki, o Drugiej Inwazji! Jeśli przeczytałeś czytelniku pierwsze dwie książki to tej nie możesz przeoczyć. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
5 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Zapowiada się ciekawie :)

Unknown pisze...

Uwielbiam Carda więc koniecznie po nią sięgnę.

Unknown pisze...

nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Unknown pisze...

Jak znajdę chwilę czasu to przeczytam:).

Anne Heronton pisze...

Chętnie przeczytam, lubię historie o kosmitach :D