wtorek, 17 listopada 2015

Eukaliptus i werbena - Agata Mańczyk

Email Edytuj post

Eukaliptus i werbena - Agata Mańczyk


Eukaliptus i werbena - Agata Mańczyk

Tytuł: Eukaliptus i werbena
Autor: Agata Mańczyk
Cykl: Huczmiranki (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 7 października 2015
Liczba stron: 464


"Eukaliptus i werbena" to pierwszy tom sagi "Huczmiranki", który traktuje o kobietach z rodziny Huczmiran. Poznajemy historię Niny, Lindy i Darii z rodu kobiet silnych i dumnych. Przetrwanie rodu od zawsze było najważniejsze i ścisłe reguły musiały zawsze być przestrzegane. Ród Huczmiran do tond dumny i silny może zachwiać się w posadach przez nierozsądne zachowanie jednego ze swoich członków.

Poznajemy trzy bohaterki, które żyją w Warszawie na przestrzeni niemal stu lat. Powieść pełna jest magii, sekretów i intryg. Huczmiranki to silne kobiety pełne dumy i odwagi. Od urodzenia wpajano im oddanie rodzinie i tradycji. Jednak nie tak łatwo jest wyrzec się siebie i własnych marzeń. Nina Huczmiran żyje w Warszawie 2013 roku i po długiej wędrówce po Europie w końcu postanawia wrócić do rodzinnego domu i stawić czoła przeszłości. W 1890 roku Linda Huczmiran, odrzucona przez partnera stara się zapewnić jeszcze nienarodzonemu dziecku jak najlepszą przyszłość. Nawet jeżeli nie posiada wsparcia nawet ze strony najbliższej rodziny. Przenosimy się również do roku 1963, gdzie Daria Huczmiran cieszy się z niedawnych oświadczyn i planuje świetlaną przyszłość. Nie wie jednak, że matka i babka mają co do niej zupełnie inne plany. Jak potoczą się losy naszych bohaterek? Czy odnajdą szczęście w swoim młodym życiu? Czy bezduszna rodzina nie stanie im na drodze?

Książka Agaty Mańczyk to powieść dla dorosłych, po przeczytaniu, której na długo pozostaje w pamięci. Okładka od razu przyciąga wzrok, a przedstawieni bohaterowie intrygują swoimi losami. Agata Mańczyk pisze ciekawie, co i rusz zaskakując czytelnika. Jej najnowsza książka porywa ciekawymi losami trzech różnych od siebie kobiet. Powieść jest pełna magi, niesamowitości i skrajnych emocji. Pokazuje brutalną rzeczywistość, prawdziwą i szczerą do bólu. Pisana jest bogatym i lekkim językiem, czyta się dość szybko dzięki wciągającej akcji i ciekawym bohaterką. Autorka miała ciekawy pomysł i wykorzystała go w pełni. Połączenie fantastyki z powieścią obyczajową był prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dzięki fantazji i talentowi autorki poznamy co to znaczy walczyć z przeciwnościami losu i czerpać prawdziwą siłę z potęgi zmysłów.

"Eukaliptus i werbena" została dopracowana i przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. W książce zapachy odgrywają ogromną rolę, co sprawiło, że wyobraźnia i zmysły pracowały jeszcze silniej. Dzięki czemu lekturę odbierało się znacznie mocniej. To znakomita saga rodzinna, trzech rożnych kobiet, które łączy próba ułożenia sobie życia po mimo przeciwności losu. Dostrzegalna w tle opowieści jest również Warszawa, która dodaje mistycyzmu swoją historią i licznymi tajemnicami. Bohaterki wykreowane zostały prawdziwie, z krwi i kości. Nie mogę się już doczekać kolejnej części i dalszych losów. Jestem przekonany, że Agata Mańczyk nas nie zawiedzie. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
5 komentarzy
Ricardo Allba pisze...

Super klimatyczna okładka!:)

Cresto Mix pisze...

Zapoznam się z tą pozycją z przyjemnością, bardzo ciekawa recenzja.

Gerroor Ged pisze...

Lubię sagi rodzinne więc może się skuszę.

Anne Heronton pisze...

Nie czytałam książek tej autorki, ale może ta będzie pierwsza :).

Majka Lato pisze...

Bardzo fajna książka, lubię takie klimaty. Jak wpadnie mi w ręce na pewno przeczytam.