wtorek, 27 października 2015

Ksin sobowtór - Konrad T. Lewandowski

Email Edytuj post

Ksin sobowtór - Konrad T. Lewandowski


Ksin sobowtór - Konrad T. Lewandowski

Tytuł: Ksin sobowtór
Autor: Konrad T. Lewandowski
Cykl: Saga o kotołaku (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 7 października 2015
Liczba stron: 336


"Ksin sobowtór" to trzeci tom porywającej sagi o kotołaku Ksinie. Dostajemy w swoje ręce wersję poszerzoną przez Konrada T. Lewandowskiego o kolejne porywające i dotąd niepublikowane wątki fabularne. Nowe wydanie od razu przyciąga przepięknie wykonaną okładką i zabiera nas po raz kolejny w okrutny świat, pełen niebezpieczeństw i nadnaturalnych zwrotów akcji. Lewandowski wrzuca czytelnika w szaleńczy wir bitwy, brutalnej i bezlitosnej, w której na daremno szukać odruchów bohaterstwa czy wyniosłości. Autor dostarcza nam za to dziką żądze, nienawiść oraz brak litości. Kolejny tom "Ksin sobowtór" dostarczy sporej dawki wielkich emocji i wrażeń, w szczególności dla miłośników cyklu Lewandowskiego.

Knowania i intrygi oplatają Ksina, który zostaje zmuszony do wyruszenia w niebezpieczną podróż poprzez światy równoległe. Podczas tej niesamowitej i niebezpiecznej wyprawy przyjdzie mu poznać zasady i prawa rządzące światem, nie tylko naszym oraz poznać więcej tajemnic o sobie samym. Na jego drodze stanie istota najpotężniejsza, bezlitosna, której unicestwienie będzie graniczyć z cudem. Ksin pozna co to znaczy prawdziwa miłość i dowie się, że potrafi mieć gorzki smak. Będzie zmuszony dokonać niezwykle trudnego wyboru. Przyjdzie mu wybrać między ukochaną, a dobrem wielu istnień. Czego by nie wybrał i tak coś straci...

Książka jak to miało miejsce w poprzednich tomach obfituje w spore grono bohaterów i wątków fabularnych. Wypełniona jest nieoczekiwanymi zwrotami akcji, postaciami, których intencje trudno przewidzieć i zaakceptować. Trudno ich zaliczyć do dobrych lub złych, poza małymi wyjątkami. To odróżnia powieści Lewandowskiego od innych książek fantastycznych. Walki przebiegają niezwykle dynamicznie, nie pozwalając czytelnikowi nudzić się choć przez moment. Bogactwo i różnorodność opisywanych scen, aż przytłacza. Całość czyta się z nieukrywaną ciekawością. Trzeci tom doskonale przenosi ku kolejnym przygodą kotołaka, wciągając czytelnika, aż do samego końca. W tej części jest wszystko, do czego autor nas przyzwyczaił. Bogaty, niebanalny świat pełen mroku gdzie bohaterowie giną jak przysłowiowe muchy. Jest to bardzo interesująca i wciągająca pozycja, którą można spokojne polecić fanom poprzednich części o przygodach awanturnika Ksina. Autor nadal utrzymał dobrą formę i potrafi zaciekawić czytelnika. Bogatym światem i nietuzinkowymi bohaterami.

"Ksin sobowtór" to pozycja ciekawa i godna uwagi z licznymi intrygami i ciekawymi zwrotami fabularnymi. Fabuła została niebanalnie poprowadzona, zaskakując czytelnika z każdą przewróconą stroną. Akcja powieści pędzi w zawrotnie szybkim tempie, wciągając czytelnika do ostatniej strony. Lewandowski pisze bardzo charakterystycznym i dosadnym językiem, co jest niebywałym atutem jego powieści. Polecam wszystkim fanom cyklu aby ponownie zatopili się w stworzonym przez autora świecie. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
7 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Bardzo chętnie przeczytam, wydaje się być godna uwagi :)

Anne Heronton pisze...

Lubię mroczne klimaty, więc chętnie po nią sięgnę.

Cresto Mix pisze...

Ciekawa pozycja, na pewno przeczytam.

Yuri Ossaka pisze...

Zapowiada się interesująco, coś zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Brzmi bardzo zachęcająco ^^

Unknown pisze...

Książkę czytałam i bardzo mi się podobała.

Anonimowy pisze...

Zapisałam sobie całą serię tytułów powieści o Ksinie, mam nadzieję, że wypatrzę gdzieś i przeczytam.