wtorek, 3 listopada 2015

Silver. Powrót na Wyspę Skarbów - Andrew Motion

Email Edytuj post

Silver. Powrót na Wyspę Skarbów - Andrew Motion


Silver. Powrót na Wyspę Skarbów - Andrew Motion

Tytuł: Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Autor: Andrew Motion
Cykl: Powrót na Wyspę Skarbów (tom 1)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 12 sierpnia 2015
Liczba stron: 416


"Silver. Powrót na Wyspę Skarbów" to zapierająca dech w piersi kontynuacja jednej z najznamienitszych opowieści przygodowych jakie zdarzyło się spisać. Porywająca kontynuacja "Wyspy skarbów" Roberta Louisa Stevensona, przedstawia jako głównego bohatera Jima juniora. Potomka Hawkinsa, sprawiając przez to, że lekturę odbiera się jeszcze mocniej. W niniejszej publikacji znajdziemy honor, odwagę, miłość i ponadczasową, awanturniczą przygodę. Jim junior, dzierżący stery opowieści udał się na wyprawę za namową córki Johna Silvera Natty. Cóż znajdzie na nieznanych wodach? Awanturniczą przygodę czy może jednak coś z goła innego?

Wyruszamy na emocjonującą podróż wraz z Jimem, synem Jima Hawkinsa oraz Natty, córką okrytego złą sławą Długiego Johna Silvera. Przed naszymi bohaterami czeka wyprawa pełna niebezpieczeństw i niezapomnianych wrażeń. Odwiedzą niepowtarzalne miejsca, poczują morską bryzę na twarzy, a okrutni piraci nie raz będą deptać im po pietach. Po mimo tylu niebezpieczeństw nasi bohaterowie nie zatrzymują się i ciągle brną do przodu ku nowej, zapierającej dech w piersi przygodzie.

Książka posiada w sobie to, co najlepsze w powieści przygodowej. Wartką, szybką akcję, awanturnicze przygody i prawdziwych bohaterów z krwi i kości. Zmierzą się oni z krwiożerczymi piratami, dziką i bezwzględną naturą oraz własnymi słabościami. Los popycha ich ku nowym kłopotom i wyzwaniom, zmuszając poniekąd do zmierzenia się ze sławą i legendą swoich ojców. Opisy scenerii są bogate i barwne sprawiając przy tym ogromną frajdę z lektury. Autor posiada duży dorobek literacki, co sprawia, że posługuje się językiem wciągającym i przekonującym. Lektura jest nieco sentymentalna, jednak nie pozbawiona emocji i werwy. Styl i kunszt Stevensona jest niedościgniony, jednak Andrew Motion poradził sobie doskonale i podał swoim czytelnikom powieść w starym dobrym stylu z powiewem świeżości.

"Silver. Powrót na Wyspę Skarbów" to pozycja godna uwagi, literatura najwyższych lotów. Książka jak najbardziej godna polecenia wielbicielom morskich przygód, powieści przygodowych i miłośnikom wszelakich podróży. Dzięki tej pozycji można na prawdę poczuć morską bryzę na twarzy i doznać dreszczu adrenaliny podczas wyprawy w nieznane. Niezaprzeczalny kultowy klasyk, który zadziwia swoją głębią i ponadczasowością. Książka wielopoziomowa, gdzie historia młodych podróżników osnuta została zasłoną tajemnicy, niepewności i dozą młodzieńczego braku rozwagi. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

7 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Nie czytałam tej książki, bo nie jest to mój ulubiony rodzaj. Po Twojej recenzji stwierdzam, że może być ciekawa.

Zakrecona pisze...

Przeczytałabym ją z miłą chęcią, może kiedyś wpadnie w moje ręce :)

Unknown pisze...

Może kiedyś przeczytam.

Unknown pisze...

Jak znajdę chwilę czasu, na pewno się za nią zabiorę:)

Yuri Ossaka pisze...

Książka już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat, aż czuje się powiew przygody!

Unknown pisze...

Super zakończenie :D

Anne Heronton pisze...

Przeczytałam, jak najbardziej mogę polecić. Szybka akcja i ani chwili nudy:).