wtorek, 13 października 2015

Czaropis. Tom II - Blake Charlton

Email Edytuj post

Czaropis. Tom II - Blake Charlton


Czaropis. Tom II - Blake Charlton

Tytuł: Czaropis. Tom II
Autor: Blake Charlton
Cykl: Czaropis (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: lipiec 2012
Liczba stron: 640


"Czaropis. Tom II" dostarcza sporą dawkę akcji i emocji, tajemnice szerzą się co i rusz, a intrygi i knowania czają się, za każdym rogiem. Charltonowi udało się stworzyć cykl, który potrafi rozbawić do łez i przestraszyć na wskroś. Blake Charlton zaskakuje barwnymi bohaterami, wizją świata i ciekawymi wątkami fabularnymi.

Demony, półbogowie i liczne niebezpieczeństwa stają na drodze maga Nicodemusa. Rozpoczyna się rozgrywka, w której warzą się losy wszystkich istot tego świata. Do heroicznej walki o losy tego świata u jego boku stanie Francesca, której przepowiedziana została straszna przyszłość. Przyszłość, która gorsza jest od śmierci. Przepowiednia wypowiedziana została z ust umarłego, jakby tego było mało zostaje wmieszana w zdarzenia, które nie mogą przynieść jej nic dobrego. W szczególności gdy ich śladem podąża demon zwany Typhonem. Czy po mimo tylu przeciwności zdoła odmienić swe przeznaczenie? Czy mag Nicodemus zdoła jej pomóc, czy tylko jeszcze bardziej jej zaszkodzi?

Część druga przenosi nas w dziesięć lat po wydarzeniach z tomu pierwszego. Kontynuacja trzyma poziom, a postacie takie jak Francesca wzbudzają sympatię i zachęcają do lektury. Powieść pisana jest językiem barwnym i ciekawym. Książkę czyta się szybko, aż do przewrócenia ostatniej strony. Opisy czarów hierofantów opisane zostały ciekawie, dodając kolejnego smaczku lekturze. Autor wciągną mnie w swój świat, sprawiając, że z ochotą sięgnę po kolejny tom. Zakończenie potrafi zaskoczyć, co dodatkowo zachęca do dalszej lektury. Wątki fabularne zostały mądrze skonstruowane co i rusz czytelnik jest zaskakiwany czymś nowym, nie sposób się nudzić. Bohaterowie stworzeni są z krwi i kości dzięki czemu książka jeszcze bardziej przyciąga. Z pewnością jeszcze nie raz powrócę do świata wykreowanego przez Blake'a Charltona.

"Czaropis. Tom II" cieszy oczy zmyślnie zaprojektowaną okładką oraz pokaźną ilością stron. Pomimo objętości czyta się szybko i przyjemnie od początku do zakończenia czytania. Dialogi wypadają prawdziwie, nie raz sprawiając, że pęka się ze śmiechu. Rozdziały posiadają odpowiednią długość usprawniając lekturę. To coś co każdy prawdziwy fan fantasy powinien znać. Świat wykreowany przez Charltona przyciąga bogactwem szczegółów i szybką akcją. Jest to ogromny plus tego autora. Jak najbardziej polecam zagłębienie się w ten tajemniczy i różnorodny świat, gdzie za każdym rogiem morze czaić się coś tajemniczego i niesamowitego. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
5 komentarzy
Unknown pisze...

Może po nią sięgnę jak znajdę chwilę czasu

Unknown pisze...

Okładka przepiekna, przyciąga niesamowicie. Napewno się na nią połaszczę :).

Unknown pisze...

Udało Ci się mnie zaciekawić, na pewno sięgnę po tę książkę. Bo po Twojej recenzji stwierdzam, że warto.

Unknown pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra, już dopisałam ją do swojej listy zakupowej.

Unknown pisze...

Nigdy nie miałem do czynienia z tą serią, ale kto wie, może kiedyś :).