sobota, 20 czerwca 2015

Pieśń Kwarkostwora - Jasper Fforde

Email Edytuj post

Pieśń Kwarkostwora - Jasper Fforde


Pieśń Kwarkostwora - Jasper Fforde

Tytuł: Pieśń Kwarkostwora
Autor: Jasper Fforde
Cykl: Kroniki Jennifer Strange (tom 2)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 23 kwietnia 2015
Liczba stron: 320


„Pieśń Kwarkostwora” jest drugą odsłoną książki o przygodach Jennifer Strange, którą poznaliśmy za sprawą „Ostatniego Smokobójcy”. Na kartach książki zagoszczą dobrze nam znani bohaterowie, jak na przykład Matka Zenobia, poznamy również Tymczasowego Łosia, Pana Zambini no i oczywiście Kwarka. Z książki emanuje potężna magia, która aż się prosi aby się w nią zagłębić.

Od najdawniejszych czasów na ziemi nie było już ani krzty magii, jednak za sprawą niecodziennych zdarzeń poczęła ona powracać i poziom energii magicznej zaczął rosnąć w niecodziennym tempie. Król Snodd IV wnet zrozumiał, że ten kto włada magią sprawuje władzę praktycznie nad wszystkim. Sprzymierzył się on w tym celu z Blixem Zadziwiającym, potężnym czarodziejem, dzięki któremu może objąć władzę nad światem. W obronie magii staje nie kto inny jak Jennifer Strange, która musi pokrzyżować podstępne plany władcy. Przy pomocy wiernego maga i asystenta Tygrysa stanie do walki o sprawiedliwość i magiczną sztukę, która może zostać niecnie wykorzystana. Cóż wyniknie z tego nieobliczalnego starcia?

Książka jest lekka i zabawna, serwująca czytelnikowi ciekawą treść podaną w zaskakujący i emocjonujący sposób. Lektura potrafi wciągnąć zaskakującymi wątkami fabularnymi i niebanalnymi postaciami. Nie konieczna jest znajomość poprzedniej części, ponieważ autor tak poprowadził opowieść, że spokojnie można ją potraktować jak oddzielną historię. Dialogi są miejscami bardzo śmieszne dzięki czemu lektura dostarcza sporo śmiechu i dobrej zabawy. Jest to książka bardziej przeznaczona dla osób młodszych, jednak i starsi czytelnicy również powinni się dobrze bawić podczas czytania. Okładka wykonana w formie 3D przyciąga wzroki i cieszy oko. Świat wykreowany przez autora jest magiczny i zabawny, który powinien zadowolić najwybredniejszego fana fantasy.

„Pieśń Kwarkostwora” to książka humorystyczna z dużą dawką magii i niecodziennych stworzeń. Nie zabraknie miejsca na momenty refleksyjne, jednak głównym celem książki jest dobra zabawa. W porównaniu do poprzedniej części książka wypada pozytywnie, tworząc odrębny świat w, którym czytelnik może się zatracić. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

3 komentarze
Koletea Mims pisze...

Bardzo chętnie po nią sięgnę, wydaje się być godna uwagi ^^

Lydia Beetlejuice pisze...

Książka rewelacyjna! choć jak na pozycję dla dzieci nieco straszna :D

Ania Lenna pisze...

Książka już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)