sobota, 20 czerwca 2015

Z Archiwum X. Żywiciele

Email Edytuj post

Z Archiwum X. Żywiciele


Z Archiwum X. Żywiciele

Tytuł: Z Archiwum X. Żywiciele
Autorzy: Joe Harris, Elena Casagrande, Greg Scott, Chris Carter,
Michael Walsh, Silvia Califano, Tony Moy, Menton J. Matthews III
Cykl: Z Archiwum X (Sezon 10) (tom 2)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 20 maja 2015
Liczba stron: 128


"Z Archiwum X. Żywiciele" to druga odsłona dziesiątego sezonu Z Archiwum X. Joe Harris scenarzysta wraz z Chrisem Carterem, twórcom kultowego serialu stworzyli kolejną pozycję z kultowego już uniwersum. Agenci FBI powracają aby poznać prawdę i walczyć z ukrytym złem.

Mulder i Scully po wielu latach odpoczynku, powracają aby znów zagłębić się w mroczne i tajemnicze sprawy FBI. Archiwum X znów musi rozwikłać kolejną sprawę. Tym razem, dziwnych masowych zaginięć na wyspie Martha’s Vineyard. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że sięga aż makabrycznych wydarzeń z Czarnobyla. Scully stanie oko w oko z przedziwnymi stworami żywiącymi się ludzką rozpaczą, a Mulder znajdzie się w nie lada tarapatach. Palacz jak zwykle odegra ważną rolę w całej akcji i może tym razem uchyli rąbka tajemnicy o swej zagadkowej przeszłości...

Od strony graficznej komiks prezentuje się na wysokim poziomie. Kreska cieszy oko, a wydanie dostarcza miłego zaskoczenia, dzięki dobrej jakości papierowi, twardej okładce oraz trafnemu przekładowi. Dostajemy w swe ręce cztery odrębne historie, które dostarczają wartkiej akcji i niespodziewanych zwrotów fabularnych. Kolejne przygody Muldera i Scully wciągają, a dodatkowe informacje o przeszłości Palacza tylko wzmacniają chęć dalszego czytania. Od lektury komiksu ciężko się oderwać, ze względu na liczne intrygi, tajemnice i dopracowane ilustracje. Nad całością projektu pracowali światowej rangi specjaliści, którzy stworzyli bardzo ciekawy komiks. Całość prezentuje się bardzo ciekawie, z pewnością sięgnę po kolejną odsłonę z pod szyldu "Z Archiwum X".

"Z Archiwum X. Żywiciele" mogę z czystym sumieniem polecić fanom cyklu oraz wielbicielem historii strasznych i tajemniczych. Fani serialu powinni poczuć się usatysfakcjonowani, a osoby nie znające cyklu mogą się w niego wciągnąć. Ponieważ "Żywiciele" potrafią przysporzyć gęsiej skórki. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

6 komentarzy
Unknown pisze...

Uwielbiam Z Archiwum X, muszę mieć ten komiks :)

Anne Heronton pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Sylwia W. pisze...

Muszę najpierw sięgnąć po część pierwszą :P

Zakrecona pisze...

Fajna okładka ^^

Unknown pisze...

Ciekawie się zapowiada, może akurat trafi w mój gust.

www.suszarnie.net.pl pisze...

Mam nadzieję, że będzie tak dobra ta część jak pierwsza. Jak ktoś dopadnie ją przede mną niech da znać co i jak :)