sobota, 20 czerwca 2015

Kłamca. Papież sztuk - Jakub Ćwiek

Email Edytuj post

Kłamca. Papież sztuk - Jakub Ćwiek


Kłamca. Papież sztuk - Jakub Ćwiek

Tytuł: Kłamca. Papież sztuk
Autor: Jakub Ćwiek
Cykl: Kłamca (tom 2.6)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 6 maja 2015
Liczba stron: 304


"Kłamca. Papież sztuk" zaprasza nas ponownie do świata Lokiego, zapewniając ogromne emocje zapierające dech w piersi. Akcja książki rozgrywa się pomiędzy opowiadaniami z drugiego tomu. Nie zabraknie ciętego humoru, zaskakujących zwrotów fabularnych i niespodziewanych bohaterów. Już dziesięć lat temu pierwszy tom Kłamcy zyskał swoich pierwszych fanów. Od tego momentu liczba jego zwolenników ciągle rośnie.

Nordycki bóg kłamstwa Loki kierowany przez anioły, powraca aby stoczyć bój z potężnym przeciwnikiem. Dezyderiusz Crane nie należy do przyjaciół Lokiego, samozwańczy bóg popkultury został powołany do życia właśnie przez samego Lokiego. Zabieg ten Kłamca wykonał omyłkowo, co przysporzyło mu nie lada kłopotów. Nowy bóg przybiera na sile i wychodzi na to, że nie będzie łatwym przeciwnikiem do pokonania. Czy Loki i tym razem wybrnie obronną ręką z tej nieprzyjemnej sytuacji?

Ćwiek po raz kolejny daje czytelnikom to do czego są już od dawna przyzwyczajeni. Wartką akcję, ciekawe zwroty fabularne i trafny humor. Popkulturowe nawiązania dodają książce dodatkowego smaczku, przez co czyta się jeszcze przyjemniej. W tej części odczuwalny jest powiew świeżości, autor wplata ciekawe rozwiązania i bawi się koncepcją. Wplata trochę kpiny, luźno bawi się narracją dostarczając czytelnikowi kupę frajdy z czytania. Bohaterowie jak zwykle wymyśleni są niesztampowo, pozwalając wczuć się w czytaną opowieść. Lektura napisana jest lekkim i barwnym językiem, dzięki czemu książkę kończymy w błyskawicznym tempie. Z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejną książkę o przygodach Kłamcy i zanurzę się w świat porąbanych bogów.

"Kłamca. Papież sztuk" dostarcza rozrywki na wysokim poziomie. Jakub Ćwiek spisał się doskonale i dostarczył czytelnikom kolejną dawkę przygód Lokiego, które czyta się z wypiekami na twarzy. Fani dostają również na koniec sporą gratkę, ponieważ będziemy się mogli dowiedzieć wielu informacji o historii powstania całego uniwersum. Przeczytamy między innymi o powstaniu poszczególnych tomów, gier, komiksów oraz wielu innych elementów tego niepowtarzalnego cyklu. Autor podzieli się z nami niektórymi planami na przyszłość, po których możemy liczyć na kolejne odsłony Kłamcy. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

6 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo ładna okładka i ciekawa recenzja zachęcają do przeczytania.

Unknown pisze...

Lubię książki Ćwieka, a za Kłamcą to po prostu szaleję :D

Unknown pisze...

Chyba jednak się na nią skuszę.

Unknown pisze...

Przyjdzie na nią czas niebawem...

Unknown pisze...

Nie jest to moja ulubiona książka z serii, choć trzyma poziom :)

Gerroor Ged pisze...

Już od pewnego czasu się nad książką zastanawiałem:D