poniedziałek, 11 maja 2015

Malfetto. Mroczne piętno - Marie Lu

Email Edytuj post

Malfetto. Mroczne piętno - Marie Lu


Malfetto. Mroczne piętno - Marie Lu

Tytuł: Malfetto. Mroczne piętno
Autor: Marie Lu
Cykl: Malfetto (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 22 kwietnia 2015
Liczba stron: 380


"Malfetto. Mroczne piętno" to książka przyciągająca już za sprawą ciekawej okładki. Kolejna powieść Marie Lu, autorki bestsellerowej serii „Legenda” przedstawia nam równie emocjonującą lekturę. Zabiera Nas w emocjonujący i niebezpieczny świat, sprawiając, że nie raz będziemy mieli ciarki na plecach.

Przenosimy się do alternatywnych czasów renesansowych Włoch, gdzie w Europie wybucha zaraza. Chorym, którym udało się cudem przetrwać została podarowana niezwykła moc. Okazująca się dla niektórych piętnem i przekleństwem. Adelina, również jest posiadaczką niecodziennych umiejętności, które coraz bardziej pogrążają ją w mroku i ciemności.

Poznajemy świat głównie z perspektywa Adeliny, historię mroczną i zarazem ciekawą. Ciekawa fabuła nie raz potrafi zaskoczyć, dając wiele frajdy z lektury. Poznajemy również akcję z perspektywy przeciwników głównej bohaterki co daje szerszy pogląd na całą fabułę. Całość została dość jasno podzielona na dobro i zło przez co czytelnik łatwo odnajduje się w realiach powieści. Postacie zostały wykreowane ciekawie z mocnymi i słabymi stronami dzięki czasu stają się bardziej ludzcy, a co za tym idzie prawdziwi. Początek serii daje przedsmak tego co będzie dalej, dla mnie bomba i na pewno będę śledził kolejne perypetie Adeliny.

"Malfetto. Mroczne piętno" to rasowy klimat fantasy pomieszany z szybką akcją i licznymi intrygami. Świetny pomysł na zbudowanie świata, przeplata się z prawdziwymi i głębokimi postaciami. Książki Marie Lu wciągają prawdziwością świata przedstawionego i złożonością wątków fabularnych. Tak jest również i w tym przypadku. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zielona Sowa:

 Wydawnictwo Zielona Sowa
3 komentarze
Gerroor Ged pisze...

Bardzo ładna okładka i ciekawa recenzja zachęcają do przeczytania.

Cresto Mix pisze...

Zdecydowanie moje klimaty, chętnie przeczytam.

Ricardo Allba pisze...

Jak wpadnie mi w ręce z przyjemnością się z nią zapoznam :)