poniedziałek, 11 maja 2015

Pacynek i oko pirata - Guy Bass

Email Edytuj post

Pacynek i oko pirata - Guy Bass


Pacynek i oko pirata - Guy Bass

Tytuł: Pacynek i oko pirata
Autor: Guy Bass
Cykl: Pacynek (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 27 lutego 2015
Liczba stron: 208


"Pacynek i oko pirata" to lektura dla starszych dzieci, która po okładce sprawia nieco mroczne wrażenie. Jednak po bliższym przyjrzeniu się odkrywamy, że nie taki Pacynek straszny jak go narysowali. Stwory i potwory, które towarzyszą Pacynkowi tak na prawdę potrafią być bardziej ludzcy niż nie jeden człowiek. Książka roztacza przed czytelnikiem iście bajeczną przygodę.

W nieco mrocznym i zagadkowym Zamku Straszydło mieszka szmaciana lalka zwana Pacynkiem. Wraz z wiernymi przyjaciółmi Arabellą i Stworem odkrywają Pamiętnik dzielnego kapitana Kuternogi, który zawiera ekscytujące informacje. Z pamiętnika Pacynek dowiaduje się, że jest po części piratem. Z tą ekscytującą informacją i wiernymi przyjaciółmi wyrusza na wielką nieprzewidywalną przygodę na pełnym morzu. Aby przeżyć ogromne przygody, poznać nadzwyczajne miejsca i odnaleźć w sobie nieodkryte możliwości i talenty.

Wiek od lat sześciu jest jak najbardziej adekwatny do rozpoczęcia takiej lektury. Poniekąd mroczna, lecz posiadająca przesłanie, że przyjaźń i uczucia są bardzo ważne. Duża czcionka oraz liczne obrazki ułatwią lekturę młodszym czytelnikom. Tylko z pozoru jest to pozycja straszna, bo po bliższym przyjrzeniu się i zagłębieniu w lekturę to uczucie mija. Książka wnosi wiele cennych wartości i pokazuje co to znaczy przyjaźń. Pokazuje, że po mimo inności można realizować swoje marzenia i odnaleźć szczęście. Wplata również nutę detektywistyczną z mądrym i trafnym humorem. Przygody Pacynka na długo zapadają w pamięć i dostarczają niezapomnianej rozrywki.

"Pacynek i oko pirata" to książka dla dzieci lecz z pewnością nie jeden dorosły odnalazłby przyjemność z lektury. Mądra książka, ciekawie wydana z pewnością jest godna polecenia młodszym czytelnikom. Nie brakuje w niej uniwersalnego przesłania o przyjaźni, ekscytującej przygody i masy trafnego humoru. Jak najbardziej polecam lekturę tej książki.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zielona Sowa:

 Wydawnictwo Zielona Sowa
6 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Kusząca recenzja, kusząca, coraz bardziej skłaniam się w stronę tej pozycji :D

Wiktor Zwycięzca pisze...

Książka wydaje się naprawdę interesująca ^^

Claudia de Rodrigez pisze...

Może być ciekawa, okładka bardzo mi się spodobała.

Majka Lato pisze...

W sam raz dla mojej córy.:)

Anne Heronton pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Koletea Mims pisze...

Lubię takie historyjki ;)