niedziela, 18 stycznia 2015

Will Hill - Departament 19. W ogniu walki

Email Edytuj post

 Will Hill - Departament 19. W ogniu walki


Will Hill - Departament 19. W ogniu walki
 
Autor: Will Hill
Tytuł: Departament 19. W ogniu walki
Cykl: Departament 19 (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania24 września 2014
Liczba stron: 624
Ocena: 5/6


„Departament 19. W ogniu walki” to trzeci tom serii napisanej przez Willa Hilla, cykl zyskał już sporą popularność i przychylność czytelników. Książki z cyklu Departament 19 pisane są szybko z wartką akcją i dynamicznymi scenami walk. Trzeci tom zrobił na mnie piorunujące wrażenie, autor rozkręca się i widać, że doszlifowuje warsztat, z każdym kolejnym tomem. Tak jak i w poprzednich tomach tak i tu nie zabraknie wartkiej akcji i dużej dawki grozy.

Po raz kolejny powracamy do Departamentu 19 organizacji, która walczy z największymi i najgroźniejszymi monstrami jakie istnieją. Walka z wilkołakami czy wampirami to dla nich chleb powszedni, a Jamie Carpenter młody łowca jest jednym z nich. Pewnego razu ze  szpitala psychiatrycznego w Broadmoor uciekają wszyscy pacjenci, członkowie departamentu jadą na miejsce aby sprawdzić co tak na prawdę się stało. Zastają scenę makabryczną i budzącą nieopisaną grozę. W sercu departamentu również nie dzieje się dobrze, a liczne kłopoty zdają się nie mieć końca. Jamie został zmuszony rozstać się ze swoją dziewczyną, która wyruszyła gdzieś na misję na pustyni. Potężny wampir ciężko masakruje członków grupy Angeli Darcy, należący do nowego potężnego gatunku. W podziemiach mrocznego świata Coś podnosi swój wielki, ohydny łeb, a Departament 19 po raz kolejny będzie musiał stawić czoła potężnemu, nadnaturalnemu wrogowi.

Dużym plusem tej książki są ciekawie i logicznie połączone ze sobą wątki fabularne, które posiadają niezwykle logiczne i interesujące związki przyczynowo-skutkowe. Postacie rozwijają się na naszych oczach co jeszcze bardziej urealistycznia lekturę, dzięki czemu odbiera się ją mocniej i realistyczniej. Akcja dzieje się dynamicznie, pomiędzy różnymi punktami i bohaterami, przez co nie sposób się nudzić. Książka pisana jest lekkim i ciekawym językiem, przez co odbiera się ją pozytywnie. Jest to dynamiczna, pełna akcji powieść, nadająca się w sam raz długie zimowe wieczory. Podczas lektury trzech tomów, można bardzo zżyć się z bohaterami.  Autor wprowadza czytelnika w świat nieustannych walk, pełen niejasnych odpowiedzi i zagadek. Dzięki czemu czytanie książki staje się jeszcze bardziej pasjonujące i wciągające.

„Departament 19. W ogniu walki” to rewelacyjna kontynuacja porywającej serii, która wprowadza świeży powiem na rynku książek o wampirach. Szybka, wartka akcja to największy atut tej książki. Pomysł może mało oryginalny, lecz wykonany został za to profesjonalnie i z pomysłem. Jak na debiut, to wypada bardzo dobrze dając dobre rokowania na przyszłość. Od lektury ciężko się oderwać, kolejne strony czyta się z wypiekami na twarz ciągle mając ochotę na większą dawkę czytania. Jak najbardziej polecam.

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
5 komentarzy
Yukka Amano pisze...

Ciekawy cykl, jednak musi poczekać na swoją kolej. Tyle czytanie, że nie wiadomo od czego zacząć :P

Paula Jagoda pisze...

Jaka ciekawa pozycja, coś zdecydowanie dla mnie!

Happy Makane pisze...

Książka już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)

Koletea Mims pisze...

Koniecznie muszę przeczytać :D

Neris Iko pisze...

Zapowiada się nieźle.