niedziela, 18 stycznia 2015

Will Hill - Departament 19. Powrót

Email Edytuj post

 Will Hill - Departament 19. Powrót


Will Hill - Departament 19. Powrót

Autor: Will Hill
Tytuł: Departament 19. Powrót
Cykl: Departament 19 (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 18 września 2013
Liczba stron: 608
Ocena: 5/6


„Departament 19. Powrót” Will’a Hill’a jest kontynuacjom cyklu Departament 19, autor stworzył kolejną pozycję równie wciągającą i pasjonującą. Jest to książka nietuzinkowa z bardzo oryginalną fabułą a na dodatek świetnie napisana, potrafiąca podczas lektury nie raz zaskoczyć. Powróćmy zatem do świata gdzie grasują łaknące krwi wampiry, gdzie nikt nie może się czuć się bezpiecznie. Aby nie została mu upuszczona ostatnia kropla krwi...

Departament 19 nadal wszelkimi dostępnymi środkami broni świat przed wampirami, wilkołakami i innymi monstrami przy użyciu najnowocześniejszej broni i innych cudów nowoczesnej techniki. Jamiemu Carpenterowi udało się zostać agentem Departamentu 19, oczywiście nie bez małych trudności. Od teraz razem z innymi członkami departamentu walczą ramię w ramię. Misja mająca na celu namierzenie prochów Drakuli ma się ku końcowi, jednak starzy wrogowie nie dają za wygraną. Wampiry przybierają na sile i jednoczą szeregi, mając na celu wskrzeszenie swego pana... Drakulę. Jeżeli im się to uda ludzkość czeka zagłada.

W niniejszej pozycji poznajemy lepiej bohaterów - Jamiego, jego matkę, Larissę, Kate, a także wielu innych agentów Departamentu 19. Akcja toczy się w bardzo szybkim tempie, aż nie sposób się nudzić. Autor wprowadził wiele nowych, ciekawych wątków fabularnych i rozwinął stare. Dostajemy w tej pozycji wampiry, lecz znacznie odmienione od bohaterów do, których przyzwyczaiła nas chociażby w ostatnim czasie Stephenie Meyer. Wampiry, które występują na kartach książki są krwiożercze, brutalne i łakną ciągle ludzkiej krwi. Nie są milutcy i przyjaźni w odróżnieniu chociażby od Edwarda Cullena, który jest słodki i niewinny aż do przesady. Wątki fabularne poprowadzone są sprawnie, wciągając czytelnika coraz mocniej w opisywane przygody. Pomimo sporej objętości książki, bo aż ponad sześciuset stronicowej czyta się ją szybko nie nudząc się chociażby na moment. Dostajemy z pozoru coś co już było przedstawiane czytelnikom wielokrotnie, jednak z nutą świeżości i niekonwencjonalnymi pomysłami. Przy nadarzającej się okazji sięgnę po raz kolejny po książkę z pod pióra tego autora.

„Departament 19. Powrót” jest udaną kontynuacją, skierowaną raczej w stronę młodzieży. Chociaż i starszy czytelnik może się przy niej dobrze bawić. Ciekawym zabiegiem są powroty w przeszłość oraz nagle zwroty akcji, które z początku męczą lecz można się z biegiem lektury do nich przyzwyczaić. Książka jest ciekawa pełna barwnych bohaterów i szybkiej akcji, dzięki której książkę się wręcz pochłania. Jest to porządna lektura, która daje kilka godzin na prawdę porządnej rozrywki. Serdecznie polecam.

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
3 komentarze
Aemii Enekko pisze...

Kiedyś przyjdzie na nią pora.

Myukki - Chan pisze...

Chyba jednak się na nią skuszę.

L.V.V. Sasha pisze...

Najpierw muszę przeczytać pierwszy tom, a dopiero zabiorę się za ten. Choć widzę, że lektura jest przednia :)