środa, 3 grudnia 2014

Ransom Riggs - Miasto cieni

Email Edytuj post

 Ransom Riggs - Miasto cieni


Ransom Riggs - Miasto cieni

Autor: Ransom Riggs
Tytuł: Miasto cieni
Cykl: Pani Peregrine (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 30 października 2014
Liczba stron: 460
Ocena: 5/6

"Miasto cieni" to drugi tom powieści autorstwa Ransoma Riggsa, kontynuacja "Osobliwego domu pani Peregrine". Powieść przyciągnęła moją uwagę pięknie wykonaną okładką, przez co stwierdziłem, że muszę ją dorwać. Książka posiada wyraziste postacie z krwi i kości oraz niebanalnie skonstruowane wątki fabularne. Każdy z bohaterów jest inny i wyrazisty,  większość z nich zaciekawia, pozostając w pamięci na dłużej.

Historia rozpoczyna się tam gdzie zakończyła się część pierwsza. Przenosimy się do 1940 roku, gdzie Jacob wraz z przyjaciółmi opuszcza wyspę, gdzie mieścił się dom pani Peregrine. Przyjaciele zamierzają udać się do Londynu, wyprawa, której się podjęli nie będzie jednak należała do łatwych. Po drodze czeka ich wiele niebezpieczeństw, przygód i niespodzianek. Jacob wraz z towarzyszami podróży będzie musiał stawić czoło niesamowitym i zmiennokształtnym zwierzętom, zdolnością telepatycznym oraz istotą nie z tego świata. Wszystko to, to dopiero początek czekających ich przygód...

Pan Riggs napisał powieść językiem barwnym i ciekawym, odpowiednio budując napięcie niepewności i grozy. Akcja pędzi w zawrotnym tempie, sprawiając, że czytelnik w mgnieniu oka przewraca ostatnią stronę. Wątki fabularne zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem, co i rusz zaskakując czytelnika. Świetny klimat zaprezentowany przez autora, bohaterowie z krwi i kości zaciekawiają czytelnika i są mocnym atutem tej książki. Powieść pełna niezwykłej fabuły, intryg, bitew, niesamowitych istot oraz ciekawych bohaterów. Postacie takie jak dobroduszna Horace, Bronwyn czy Enoch - złośliwy chłopiec potrafiący przywracać zmarłych do życia. Jeszcze bardziej zachęcają do lektury. Fani fantastyki powinni być usatysfakcjonowani po przeczytaniu tej książki. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę z pod pióra tego autora.

"Miasto cieni" jest pozycją jak najbardziej godną uwagi i bardzo udaną kontynuacją. Bohaterów podczas lektury poznamy bardzo wielu, a autor dopracował każdego w najmniejszych szczegółach. Postacie są prawdziwym wachlarzem charakterów i indywidualności. Po zakończeniu lektury pozostał lekki niedosyt i ochota na więcej. Polecam ją każdemu miłośnikowi fantasy i osobą lubiącym pozycje pełne akcji. Jak najbardziej polecam.
6 komentarzy
Madziak M.S. pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona tą książką, zapowiada się bardzo ciekawa lektura :D

Sayuri Veronique pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją, koniecznie muszę ją zdobyć.

Happy Makane pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią skuszę:).

Almead Alrack pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :D

Ania Lenna pisze...

Jestem otwarta na każdy gatunek, więc może się skuszę.

Paula Jagoda pisze...

Czytałam fragment tej książki i zrobiła na mnie dobre wrażenie, dam jej szansę, za jakiś czas.