czwartek, 27 listopada 2014

Robin Hobb - Królewski skrytobójca

Email Edytuj post

 Robin Hobb - Królewski skrytobójca

 
Robin Hobb - Królewski skrytobójca

Autor: Robin Hobb
Tytuł: Królewski skrytobójca
Cykl: Skrytobójca (tom 2)
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 17 października 2014
Liczba stron: 640
Ocena: 5/6


"Królewski skrytobójca" to drugi tom z cyklu "Skrytobójca", autorstwa Pani Robin Hobb, po raz kolejny wkraczamy do świata pełnego intryg, magii i walki. Poznamy kolejne losy dobrze już znanych bohaterów i poznamy nowe pełnokrwiste postacie. Nie pozostaje nic innego jak tylko zaprosić do recenzji.

Kozia Twierdza, stolica Królestwa Sześciu Księstw, to właśnie tam po powrocie z Królestwa Górskiego Bastard próbuje zebrać myśli i postanowić co czynić dalej. Książę Władczy jest tyranem i potężnym wojownikiem, którego nie łatwo będzie pokonać w szczególności za sprawą jego Kręgu Mocy. Jedyny obrońca Królestwa, książę Szczery czuje się coraz gorzej, jego choroba się nasila, a Bastard nie wie jak mu pomóc i co dalej czynić w tej opłakanej sytuacji. Na domiar złego na horyzoncie pojawiają się szkarłatne żagle, to nie wróży nic dobrego.

Bastard jest młodym, dorastającym człowiekiem, którym targają liczne emocje, z którymi nie do końca potrafi sobie jeszcze poradzić. Postać młodego chłopaka jest wyrazista i przekonująca, gdy Bastard zabijał oślepiony furią i żądza krwi, aż chciało się mu jakoś pomóc aby ulżyć mu w cierpieniu. Hobb stworzyła wiele postaci zapadających w pamięć, jak na przykład: Gagatka, Kowala, Sadze czy Ślepuna. Są to bohaterowie tak zróżnicowani i wyraziści, że nie sposób ich nie zapamiętać i nie zwrócić na nich dłuższej uwagi. Całość pisana jest barwnym i lekkim piórem, sprawiając, że przez lekturę wręcz się przelatuje. Opisy licznych walk, zdradzieckiej magi oraz malowniczego otoczenia zostały przedstawione realistycznie, a wręcz namacalnie. Bawiłem się wybornie podczas czytania, z wielką radością zapoznam się z kolejnym tomem cyklu, mając nadzieję na ponowną dawkę emocji i wrażeń.
 
"Królewski skrytobójca" to książka baśniowa, przepełniona niesamowitością i magią. Rewelacyjnie wykreowane postaci i lekki język autorki są niezaprzeczalnymi atutami tej pozycji. Nie zabraknie oczywiście krwawych scen, które trochę przełamują baśniowy klimat. Książka została zakończona w sposób dość zaskakujący i frapujący, dlatego z jeszcze większą ciekawością zabiorę się za lekturę kolejnego tomu - "Wyprawa Skrytobójcy". Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Mag

 Wydawnictwo Mag
4 komentarze
Neris Iko pisze...

Może być ciekawa, okładka bardzo mi się spodobała :D.

Sylwia W. pisze...

Bardzo chętnie przeczytam, wydaje się być godna uwagi.

Koletea Mims pisze...

Lubię takie klimaty, więc chętnie po nią sięgnę :).

Lydia Beetlejuice pisze...

Ciekawa pozycja, na pewno przeczytam.