niedziela, 21 września 2014

Oliver Bowden - Assassin's Creed: Czarna Bandera

Email Edytuj post

 Oliver Bowden - Assassin's Creed: Czarna BanderaAutor: Oliver Bowden
Tytuł: Assassin's Creed: Czarna Bandera
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 5 marca 2014
Liczba stron: 500
Ocena: 5/6

„ Assassin's Creed: Czarna Bandera” to książka, która powstała na podstawie bardzo znanej gry o tym samym tytule. Jest to przednia lektura z dużą ilością akcji i nawiązań do gry, gdzie trup ściele się gęsto a wątki fabularne zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jest to literatura fantasy na wysokim poziomie, gdzie fani powinni znaleźć jak najbardziej coś dla siebie. Przeniesiemy się do Złotej Ery Piractwa, gdzie śmiałkowie kuszeni są podbojem nowych lądów i niezmierzonymi bogactwami. Wyruszajmy więc ku nieznanej przygodzie…

Poznajemy Edwarda Kenway'a, ciągle pijanego hodowcę owiec, który ciągłe ma nadzieję na to, że jego los w końcu odmieni się na lepsze. Postanawia porzucić ubogie i nudne życie na rzecz awanturniczych przygód na morzu. Wbrew płaczą i prośbą rodziny i ukochanej zaciąga się na statek korsarzy i wyrusza po sławę i bogactwa. Na usługach Wielkiej Brytanii ma atakować hiszpańskie okręty, jednak okazuje się to krótka i niepewna perspektywa morskiej przygody. Koniec wojny zbliża się nagle, a służba korsarzy przestaje być potrzebna. Edward zostaje zmuszony podjąć ryzykowną decyzję aby walczyć o swoje marzenia.

Książka podzielona została na cztery części, które przedstawiają życie Edwarda z innej perspektywy. Napisana została językiem prostym i barwnym, dzięki czemu czyta się w szybkim tempie. Akcja szybko posuwa się do przodu, nie pozostawiając miejsca na nudę. Bohater został wykreowany prawdziwie, to postać z krwi i kości, przez co ciekawie czyta się o jego przygodach. Jest  to bardzo dobra pozycja, większość fanów powinna poczuć się usatysfakcjonowana. Wielkie brawa należą się autorowi, że napisał książkę spójną i pochłaniającą bogactwem i różnorodnością przedstawionego świata. Epickie walki i bitwy opisane zostały dosadnie i bardzo wiarygodnie, można odnieść wrażenie, że jest się tam na miejscu. Dzięki czemu powieść wciąga do ostatniej strony, a czytanie, aż do samego końca pozostaje emocjonujące. Uważam „Czarną Banderę” za pozycję ciekawą i godną uwagi. Lekturę kończymy w emocjonującym i intrygującym momencie. Pozostaje tylko liczyć na kolejny tom z pod szyldu Assassin's Creeda. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę z pod pióra tego autora.

„ Assassin's Creed: Czarna Bandera” nie ustępuje "Tajemnej Krucjacie", to książka barwna, pełna ciekawych bohaterów i porywających scen walki. Fabuła jest ciekawie poprowadzona, zaskakująca i wciągająca. Akcja powieści pędzi w zawrotnie szybkim tempie, wciągając czytelnika do ostatniej strony. Na plus zasługuje narracja z perspektywy głównego bohatera opowiadającego swoją historię. Polecam serdecznie wszystkim fanom Assassin's Creeda, aby ponownie zatopili się w pełnym brutalności i walki świecie. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Insignis.

Wydawnictwo Insignis

oraz

Agencji AIM Media:

AIM Media
5 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Zapowiada się nieźle ^^

Wiktor Zwycięzca pisze...

Kolejna książka na listę do przeczytania :)

Zakrecona pisze...

Brzmi bardzo ciekawie. Zdecydowanie moje klimaty, chętnie przeczytam.

Leluch Poleluch pisze...

Nie znam autora, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę.

Claudia de Rodrigez pisze...

Bardzo ładna okładka i ciekawa recenzja zachęcają do przeczytania :D