niedziela, 21 września 2014

Oliver Bowden - Assassin's Creed: Czarna Bandera

Email Edytuj post

 Oliver Bowden - Assassin's Creed: Czarna BanderaAutor: Oliver Bowden
Tytuł: Assassin's Creed: Czarna Bandera
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 5 marca 2014
Liczba stron: 500
Ocena: 5/6

„ Assassin's Creed: Czarna Bandera” to książka, która powstała na podstawie bardzo znanej gry o tym samym tytule. Jest to przednia lektura z dużą ilością akcji i nawiązań do gry, gdzie trup ściele się gęsto a wątki fabularne zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jest to literatura fantasy na wysokim poziomie, gdzie fani powinni znaleźć jak najbardziej coś dla siebie. Przeniesiemy się do Złotej Ery Piractwa, gdzie śmiałkowie kuszeni są podbojem nowych lądów i niezmierzonymi bogactwami. Wyruszajmy więc ku nieznanej przygodzie…

Poznajemy Edwarda Kenway'a, ciągle pijanego hodowcę owiec, który ciągłe ma nadzieję na to, że jego los w końcu odmieni się na lepsze. Postanawia porzucić ubogie i nudne życie na rzecz awanturniczych przygód na morzu. Wbrew płaczą i prośbą rodziny i ukochanej zaciąga się na statek korsarzy i wyrusza po sławę i bogactwa. Na usługach Wielkiej Brytanii ma atakować hiszpańskie okręty, jednak okazuje się to krótka i niepewna perspektywa morskiej przygody. Koniec wojny zbliża się nagle, a służba korsarzy przestaje być potrzebna. Edward zostaje zmuszony podjąć ryzykowną decyzję aby walczyć o swoje marzenia.

Książka podzielona została na cztery części, które przedstawiają życie Edwarda z innej perspektywy. Napisana została językiem prostym i barwnym, dzięki czemu czyta się w szybkim tempie. Akcja szybko posuwa się do przodu, nie pozostawiając miejsca na nudę. Bohater został wykreowany prawdziwie, to postać z krwi i kości, przez co ciekawie czyta się o jego przygodach. Jest  to bardzo dobra pozycja, większość fanów powinna poczuć się usatysfakcjonowana. Wielkie brawa należą się autorowi, że napisał książkę spójną i pochłaniającą bogactwem i różnorodnością przedstawionego świata. Epickie walki i bitwy opisane zostały dosadnie i bardzo wiarygodnie, można odnieść wrażenie, że jest się tam na miejscu. Dzięki czemu powieść wciąga do ostatniej strony, a czytanie, aż do samego końca pozostaje emocjonujące. Uważam „Czarną Banderę” za pozycję ciekawą i godną uwagi. Lekturę kończymy w emocjonującym i intrygującym momencie. Pozostaje tylko liczyć na kolejny tom z pod szyldu Assassin's Creeda. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę z pod pióra tego autora.

„ Assassin's Creed: Czarna Bandera” nie ustępuje "Tajemnej Krucjacie", to książka barwna, pełna ciekawych bohaterów i porywających scen walki. Fabuła jest ciekawie poprowadzona, zaskakująca i wciągająca. Akcja powieści pędzi w zawrotnie szybkim tempie, wciągając czytelnika do ostatniej strony. Na plus zasługuje narracja z perspektywy głównego bohatera opowiadającego swoją historię. Polecam serdecznie wszystkim fanom Assassin's Creeda, aby ponownie zatopili się w pełnym brutalności i walki świecie. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Insignis.

Wydawnictwo Insignis

oraz

Agencji AIM Media:

AIM Media
5 komentarzy
 1. Zapowiada się nieźle ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna książka na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie. Zdecydowanie moje klimaty, chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam autora, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna okładka i ciekawa recenzja zachęcają do przeczytania :D

  OdpowiedzUsuń