niedziela, 21 września 2014

Peter Grimsdale - Battlefield 4. Odliczanie do wojny

Email Edytuj post

 Peter Grimsdale - Battlefield 4. Odliczanie do wojnyAutor: Peter Grimsdale
Tytuł: Battlefield 4. Odliczanie do wojny
Seria/Cykl: "Battlefield"
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 5 lutego 2014
Liczba stron: 416
Ocena: 5/6

„Battlefield 4. Odliczanie do wojny” to książka autorstwa Petera Grimsdale’a, napisana na podstawie gry Battlefield 4. Książka pełna dynamizmu, wartkiej akcji i barwnych postaci, akcja toczy się w cieniu zapobiegnięcia konfliktu amerykańsko-chińskiego. Wielowymiarowa fabuła, ciekawe zwroty fabularne i barwne pióro autora sprawia, że lektura jest na jak najwyższym poziomie.

Fabuła zaczyna się na granicy Chin z Koreą północną, CIA prowadzi tajną misję mającą na celu przechwycenie niezwykle ważnego człowieka. Cała stawka toczy się o przejęcie przewagi w dobie kryzysu nuklearnego, jednak wszystko bierze w łeb gdy cała akcja okazuje się pułapkom. Z zasadzki wychodzi cało jedynie agent Kovic, który ocala życie tylko dzięki wrodzonemu sprytowi i instynktowi. Przyjmuje za cel wyjaśnienie tego, kto stoi za zasadzką i czego może chcieć. Tajemnice i intrygi sięgają najwyższych szczebli rządowych i igranie z tak potężnymi ludźmi jest bardzo ryzykowne. Kovic ponosi za to wysoką cenę i śmierć ponosi jego dziewczyna. Jednak to go nie powstrzymuje, jeszcze usilniej stara się dopaść winnych jej śmierci i całego tego zamieszania. Zemsta gna go na przód ku tym, którzy chcą ustalić nowy globalny porządek świata…

Powieść doskonale łączy w sobie elementy sensacyjne z thrillerem najwyższych lotów. Fabuła z wojną nuklearną w tle mocno działa na wyobraźnie i wzmaga doznania podczas czytania. Peter Grimsdale pisze barwnym i ciekawym piórem, jego bohaterowie przekonywują czytelnika z każdą przewróconą stroną. Odnajdziemy tu również elementy thrillera, fabuła pędzi w szybkim tempie sprawiając, że lekturę wręcz się pochłania. Mroczny, ponury świat wyłania się ze stron wciągając czytelnika. Główny bohater jest postacią mocną i ciekawą, sprawiająca, że czym dalej czytamy o jego losach tym bardziej zastanawia nas cóż przydarzy mu się dalej. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie, nie zawiodłem się na tej książce. Z pewnością sięgnę po kolejną pozycję tego autora.

„Battlefield 4. Odliczanie do wojny” jest połączeniem bardzo wielu gatunków, sprawiając, że mamy do czynienia z pozycją oryginalną i nietuzinkową. Miejscami bardzo mocna i dosadna, potrafiąca na prawdę przestraszyć. Pozycja dla graczy i nie tylko, bo to po prostu ciekawa książka z szybka akcją na wysokim poziomie. Pan Grimsdale odwalił kawał dobrej roboty podczas pisania tej książki, pozycja ta potrafi nie raz zaskoczyć, wywracając przypuszczenia do góry nogami. Wyobraźnia czytelnika zostaje niezwykle wyostrzona, a doznania podczas czytania są niepowtarzalne. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Insignis.

Wydawnictwo Insignis

oraz

Agencji AIM Media:

AIM Media
3 komentarze
Lejko Buuka pisze...

Bardzo ciekawie napisana recenzja, a po książkę z pewnością sięgnę.

Anne Heronton pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią połaszczę:).

Gerroor Ged pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :D