czwartek, 27 marca 2014

Magdalena Kempna - Przebudzenia doktora Sørena

Email Edytuj post

 Magdalena Kempna - Przebudzenia doktora Sørena


Magdalena Kempna - Przebudzenia doktora Sørena
 
Autor: Magdalena Kempna
Tytuł: Przebudzenia doktora Sørena
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 24 października 2013
Liczba stron: 340
Ocena: 5/6

“Przebudzenia doktora Sørena” to pozycja autorstwa Magdaleny Kempnej, nagrodzonej  I miejscem “Literacki Debiut Roku 2013″ Wydawnictwa Novae Res. Pierwsze co rzuca się w oczy to pięknie wykonana okładka, autorstwa Mariusza Banachowicza. Autorka stworzyła bogaty i barwny świat fantasy, w którym Inni współistnieją ze zwykłymi ludźmi. Zostałem wciągnięty w wir emocjonującej przygody, aż do ostatniej strony.

Król Linnamèn sprawuje władze w Nort, jest władcą tolerancyjnym, inteligentnym i wyrozumiałym dla swoich poddanych. Jego pasją jest rozwiązywanie wszelakich zagadek kryminalnych, jest to jego wielka pasja i umiejętność, której oddaje się z pełnym zaangażowaniem. Kiedy w pałacu zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, kiedy niebezpieczeństwo  grozi nortańskiemu królowi – sprawę trzeba bezzwłocznie wyjaśnić. Sprawa ma związek z nieżyjącymi już członkami rodziny królewskiej, choć nie tylko. Poznajemy również doktora Søren’a, nadwornego lekarza i pół-wampira, który posiada nadzwyczajne zdolności telepatyczne. To właśnie on jako pierwszy wyczuwa spisek i wraz z królem i innymi zaufanymi osobami rozpoczynają śledztwo. Kilka dni przed Świętem Zimowego Przesilenia, trwa śledztwo w sprawie skradzionych dokumentów medycznych z okresu panowania Aribannèna. Dodatkowo w pałacu pojawia się tajemniczy wilkołak.

W powieści możemy odnaleźć dworskie intrygi, gdzie ciągłe spiski i knowania przeplatają się z pokrętnymi planami oraz motywami detektywistycznymi. Akcja pędząca w niewyobrażalnie szybkim tempie, nie pozwala czytelnikowi na ani chwilę nudy. Ciekawe zwroty akcji, dynamiczna fabuła połączona z akcentami nadnaturalnymi, tworzy bardzo ciekawą mieszankę. Czuję się oczarowany tą powieścią. Ciekawe połączenie kryminału, fantasy oraz wątków paranormalnych sprawiło, że powieść wciąga do ostatniej strony. Pomysł z Innymi bardzo przypadł mi do gustu, bawiłem się świetnie podczas lektury, jest to pomieszanie czegoś oczywistego z czymś niecodziennym. Barwne i ciekawe opisy, które nie ciągną się, a raczej sprawiają, że Czytelnik jest ciekawy, co będzie dalej. Sprawia, że powieść jest magnesem, który wciąga aż do ostatniej strony. Klimat baśniowo-fantastyczny zaskakuje, a niebanalnie skonstruowane postacie przykuwają uwagę. Niekonwencjonalne podejście do tworzenia postaci i fabuły sprawia, że lekturę pochłania się niemal jednym tchem. Język autorki jest lekki i barwny dzięki czemu lektura to prawdziwa przyjemność.

„Przebudzenia doktora Sorena” to pozycja godna uwagi, akcja goni akcję, ciekawie poprowadzona fabuła przyciąga uwagę czytelnika. Bohaterowie nie mają czasu na chwilę wytchnienia, a czytelnik nie znajdzie chwili na odpoczynek. Połączenie powieść fantasy z domieszką romansu w tle, tworzy klimat zaiste wciągający. Lekkie pióro autorki, barwne opisy i zaskakująca fabuła sprawia, że od książki trudno się oderwać. Zakończenie powieści zaskakuje, pozostawia lekki niedosyt i chęć sięgnięcia po dalszą część lektury. Serdecznie polecam.

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję   
Wydawnictwu Novae Res

Wydawnictwo Novae Res
6 komentarzy
Yukka Amano pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Paula Jagoda pisze...

Przepiękna okładka, a książka wydaje się również godna uwagi.

Ania Lenna pisze...

Książka świetna, polecam wszystkim.

Anonimowy pisze...

Nigdy o niej nie słyszałam, ale widzę, że będę musiała nadrobić braki. Zapowiada się ciekawa lektura :).

Vigrio Salza pisze...

Książka zapowiada się niezwykle interesująco. Połączenie fantastyki z kryminałem powinno przypaść mi do gustu.

Leluch Poleluch pisze...

Na pewno po nią sięgnę.