czwartek, 27 sierpnia 2020

World of Warcraft: Kronika (tom 2) - Matt Burns, Robert Brooks, Chris Metzen

Email Edytuj post

World of Warcraft: Kronika (tom 2) - Matt Burns, Robert Brooks, Chris Metzen


Tytuł: World of Warcraft: Kronika (tom 2)
Autor: Matt Burns, Robert Brooks, Chris Metzen
Wydawnictwo: Insignis
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2020
Liczba stron: 208

„World of Warcraft: Kronika (tom 2)" to niezwykle bogaty zbiór licznych informacji z jednego z najbardziej znanych uniwersów w świecie fantasy. Jest to książka w formie leksykonu napisana na podstawie kulowych już gier z serii Warcraft. Autorzy Matt Burns, Robert Brooks i Chris Metzen spisali się doskonale, oddając realia gry znakomicie i tym samym sprawili, że książkę czyta się nad wyraz ciekawie. Klasyczne uniwersum ze świata Miecza i Magii potrafi przyciągnąć fanów gatunku, do których ja, jak najbardziej się zaliczam. Świat przedstawiony na kartach książki wzbogacony został licznymi i pięknymi grafikami oraz mapami i drzewami genealogicznymi, przez co lektura jest jeszcze bardziej wciągająca. Książka przedstawia realia świata równie barwnie i bogato jak w grze, co dodatkowo wciąga w lekturę na długi czas. Bohaterowie są heroiczni, magia potężna, a akcja szybka. Czego można chcieć więcej?


Orki, demony i liczne dziwne byty od wieków toczyły śmiercionośne walki na ziemiach Azeroth i Draenoru. Egzystencja tam jest częstokroć posępna i okrutna, a dla ich mieszkańców co rusz nastają ciężkie czasy. Okrutny Gul’dan, odważny Klan Mroźnego Wilka czy światła społeczność Draenei będą musieli znów stawić czoła licznym niebezpieczeństwom i walczyć o panowanie nad coraz mniej licznymi, żyznymi krainami, gdzie życie będzie łatwiejsze, a śmierć nie będzie nadchodziła tak szybko. Czy wodzowie klanów staną na wysokości powierzonych przed nimi zadań w obronie swojego ludu.?

Drugi tom jest niezwykle udanym uzupełnieniem tomu poprzedniego. Liczni artyści, którzy pracowali przy tworzeniu tej pozycji, spisali się na medal, jak choćby Stanton Feng, Wei Wang, czy Sean Sevestre i Joseph Lacroix, stworzyli oni niezwykle ciekawą książkę, która zaciekawi nie tylko fana uniwersum Warcrafta. Polskie wydanie również prezentuje się nad wyraz okazale, bez większych błędów czy potknięć, w tłumaczeniu czy jakości papieru. Potwory i liczne zmory czające się na kartach książki wciągnęły mnie w swój świat. Przepiękne ilustracje, które przykuwają uwagę swoją drobiazgowością i szczegółowością, są mocną stroną tej pozycji. Książka wciąga w świat wojen orków i ludzi, gdzie magia czai się na każdym kroku. Jest to obszerny katalog licznych informacji z tego niezwykle ciekawego uniwersum. Świat stworzony przez Blizzarda stał się tak wielki, że poznanie go na własną rękę zajęłoby niezwykle wiele czasu, dlatego wydanie pozycji tego typu jest niezwykle dobrym pomysłem. Autorzy uchwycili w tej książce wiele ciekawostek i faktów, które również i mnie zaskoczyły, uczynili to na tyle sprawnie i ciekawie, że lektura książki w szczególności dla fana uniwersum powinna być prawdziwą przyjemnością. Lekkie pióro i barwne opisy sprawiają, że całość nie nuży. Opisy okraszone zostały szybką akcją i nieszablonowymi zwrotami fabularnymi wciągając od pierwszej do ostatniej strony. Książka powinna przypaść do gustu w szczególności fanom, jednak i czytelnicy niezaznajomieni z fenomenem gier również powinni się świetnie bawić podczas czytania. Autorzy spisali się znakomicie i z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po książki tego typu.

„World of Warcraft: Kronika (tom 2)" to bardzo udany leksykon oparty na jednej z najbardziej rozbudowanych i wciągających gier. Wiernie odwzorowane realia i szybka akcja dają mieszankę iście wybuchową. Losy Durotana, Gul’dana i innych bohaterów zostały opisane ciekawie i z pomysłem, nie nudząc ani przez moment lektury. Ciekawe postacie, ilustracje, barwne opisy i liczne emocjonujące walki to mocne plusy tej pozycji. Wydanie w twardej oprawie rewelacyjnie prezentuje się na półce, stanowiąc perełkę w księgozbiorze każdego fana fantastyki. Książka wręcz obowiązkowa dla fanów Warcrafta, nie powinniście poczuć się zawiedzeni. Jest to fantastyka przez duże F, gdzie magia jest potężna, kobiety urodziwe, a krew mieni się barwą szkarłatu. Serdecznie polecam!


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Insignis:

Wydawnictwo Insignis
Brak komentarzy