poniedziałek, 30 grudnia 2019

Rytmatysta - Brandon Sanderson

Email Edytuj post

Rytmatysta - Brandon Sanderson


Rytmatysta - Brandon Sanderson

Tytuł: Rytmatysta
Autor: Brandon Sanderson
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 310

Rytmatysta” jest kolejną brawurową książką autorstwa Brandona Sandersona, autor już wiele razy pokazał, że potrafi tworzyć niesamowite światy fantasy, tak jest również i tym razem. Niesztampowe pomysły i barwni bohaterowie sprawiają, że od lektury książek Sandersona wręcz nie można się oderwać. Historia przedstawiona w książce znów jest ciekawa i nietuzinkowa, Rytmatyści posługują się osobliwym i skomplikowanym systemem magii, który sam w sobie jest niezwykle ciekawy. W lekturę wsiąknąłem już od pierwszej strony i nie mogłem się oderwać, aż do samego końca.

Rytmatyści dzięki specjalnym praktykom potrafią ożywiać dwuwymiarowe rysunki zwane kredowcami. Przywoływane w ten sposób istoty są dzikimi i bezlitosnymi bestiami, które zabijają bez żadnych skrupułów. Ziemie Nebrasku zostały opanowane przez te plugawe byty, a ludność Amerykańskich Wysp nie może już spać spokojnie. Armedius Joel jest zwyczajnym wytwórcą kredy z Akademii, jednak ponad wszystko chciałby nauczyć się sztuki magicznej. Pewnego dnia uczniowie Akademii zaczynają znikać, a Joel postanawia, dowiedzieć się kto stoi za tymi makabrycznymi zbrodniami.

Akcja książki jest wartka i nie pozostawia miejsca na nudę, dzięki czemu czytanie przebiega w szybkim tempie. Wątki fabularne rozgrywają się w jednej ze szkół Rytmatycznych, a młody Armedius Joel potrafi zaciekawić swoją osobowością. Joel, jak i jego przyjaciółka Melody nie raz popadają w tarapaty i liczne niebezpieczeństwa, którymi świat wykreowany przez Sandersona jest po prostu wypełniony. Dla autora po raz kolejny należą się ogromne brawa, za pomysłowość i stworzenie kolejnego, pasjonującego systemu magii. Książka wypełniona jest licznymi ciekawostkami, które dla fanów uniwersum autora staną się prawdziwą gratką. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki Brandona Sandersona, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

„Rytmatysta” nie zawiodła mnie i śmiało mogę ją polecić wszystkim fanom twórczości autora. Akcja mknie w szybkim tempie, bohaterowie zostali stworzeni z krwi i kości, a intryga trzyma w napięciu, aż do samego końca. Powieść nie jest przeznaczona jedynie dla młodzieży, również dorośli powinni znaleźć w niej coś dla siebie. Książka jest kolejną fantastyczną pozycją zaserwowaną nam przez Sandersona, a magia Rytmatystów wciąga czytelnika niezwykle głęboko w swe odmęty. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
7 komentarzy
Gerroor Ged pisze...

Super książka XD

Sylwia W. pisze...

Uwielbiam tego autora;).

Anne Heronton pisze...

może się skuszę, jak wpadnie mi w łapki...

Cresto Mix pisze...

Nie omieszkam się z nią zapoznać

Yuri Ossaka pisze...

Ciekawa książka :D

Marlena M pisze...

Oczywiście, że sięgnę po tę książkę - jak po wszystkie tego autora!

MAN pisze...

Dzień dobry Panie Jakubie, chętnie widzielibyśmy Pana recenzje w "LandsbergONie", podobnie jak opowiadanie. Prosimy o kontakt z redakcją "LandsbergONu": landsbergon@gmail.com