sobota, 28 grudnia 2019

Bitwy w świecie Tolkiena - David Day

Email Edytuj post

Bitwy w świecie Tolkiena - David Day


Bitwy w świecie Tolkiena - David Day

Autor: David Day
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 256

„Bitwy w świecie Tolkiena” to pozycja, która powinna zafascynować fanów twórczości J.R.R. Tolkiena oraz miłośników Śródziemia. Ten wydany niezwykle kunsztownie, kolorowy atlas jest prawdziwą gratką dla fanów orków i krasnoludów. David Day podjął się zebrania wielu ciekawych informacji, których próżno szukać gdzie indziej, jak choćby wielu bitew i konfliktów ze świata stworzonego przez Tolkiena. Autor sprawił tym samym wielką radość wielu czytelnikom, którzy będą mogli dzięki tej pozycji usystematyzować swoją wiedzę z zakresu bitew dziejących się na ziemiach Ardy.

David Day pieczołowicie zebrał informacje stworzone przez J.R.R. Tolkiena i umieścił w tej niesztampowej książce. Zapoznamy się w niej, chociażby z wojnami mającymi miejsce na ziemiach Beleriandu lub poznamy wiele innych epickich i krwawych bitew. Trudno szukać drugiej takiej pozycji na naszym rynku, która zawierałaby taką mnogość różnorodnych informacji. Fakty zostały zebrane niezwykle drobiazgowo i chronologicznie, sprawiając, że ułatwiają odnalezienie interesujących nas informacji. Pozycja ta rewelacyjnie sprawdza się jako książka pomocnicza podczas czytania Silmarillionu, który jest dziełem niezwykle zawiłym i skomplikowanym. Książka ta została wydana na pięknym, kolorowym papierze z wieloma zapierającymi dech w piersi grafikami. Lektura niniejszej publikacji trafnie oddaje realia Śródziemia, co sprawia, że całość przeczytamy dość szybko. Atlas ten nawet dla laika okaże się świetną wyprawą po różnorodnym świecie Ardy. Całość prezentuje się nadwyraz okazale, a ta publikacja staje się obowiązkową lekturą, dla każdego miłośnika twórczości Tolkiena.

„Bitwy w świecie Tolkiena” to kompletny atlas, który zdumiewa różnorodnością, bogactwem wykonania, jak i przedstawionej treści. Jest to nietuzinkowa pozycja, która pozwala przenieść się w jeden z najróżnorodniejszych światów fantasy, który został kiedykolwiek stworzony. Pozycja ta jak najbardziej jest warta przeczytania, w szczególności dla miłośników fantasy, jak i samej twórczości mistrza. Książka ta jest prawdziwą gratką, dla osób, które chcą w jeszcze dokładniejszy sposób zagłębić się w liczne bitwy, które miały miejsce na skrwawionych ziemiach Śródziemia. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Yuri Ossaka pisze...

Super książka!

Michał Anioł pisze...

muszę ją mieć ;)

Sylwia W. pisze...

Zapowiada się bardzo ciekawie.

Anne Heronton pisze...

w najbliższym czasie się na nią skuszę

Gerroor Ged pisze...

Sięgnę z ciekawości.