wtorek, 3 grudnia 2019

Szara siostra - Mark Lawrence

Email Edytuj post

Szara siostra - Mark Lawrence


Szara siostra - Mark Lawrence

Tytuł: Szara siostra
Autor: Mark Lawrence
Cykl: Księga przodka (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 608

„Szara siostra” jest drugim tomem z cyklu „Księgi Przodka”, po raz kolejny wsiąkamy w mroczny świat, pełen magii i licznych niebezpieczeństw za sprawą dużej pomysłowości autora. Pierwszy tom przypadł mi do gustu i dlatego postanowiłem zapoznać się również z tą pozycją. Nie zawiodłem się. Mark Lawrence potrafi tworzyć barwnych bohaterów i niesztampowe zwroty fabularne, co dobitnie pokazał na kartach tej książki. Autor rozwija historię z poprzedniego tomu, jak również dodaje sporo nowych i ciekawych elementów.

Nona Grey poznając kolejne arkana wiedzy w Klasie Mistycznej, próbuje obrać własną drogę w życiu. Nona ma do wyboru wiele dróg w klasztorze Słodkiej Łaski, jednak każda okupiona jest innym cierpieniem. Wrogowie czają się wszędzie i nikomu już nie można ufać. Dziewczyna będzie potrzebowała pomocy wiernych przyjaciół, czy jednak ci ją nie zdradzą w godzinie próby? Walka na śmierć i życie jest nieunikniona. Czy Nonie uda się wyjść z tych niebezpiecznych zawirowań obronną ręką?

Niniejszy tom cyklu niezwykle przypadł mi do gustu i świetnie się bawiłem podczas jego lektury. Świat przedstawiony potrafi zaintrygować, a bohaterowie z krwi i kości zaskakują niejednokrotnie. Całość książki prezentuje się na plus, a wątki fabularne zaskakują z przewróceniem każdej stroną. Mark Lawrence posługuje się barwnym i lekkim językiem, co sprawia, że czytanie wręcz pochłania do ostatniej strony. Książka potrafi zaciekawić swoim bogactwem, na szczególne uznanie zasługuje bogato skonstruowany świat. Okładka od razu przyciąga wzrok i rewelacyjnie prezentuje się na półce. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom i zapoznam się z dalszymi losami Nony Grey.

„Szara siostra” zaciekawiła mnie i sprawiła, że z ochotą sięgnę również po kolejny tom cyklu. Rewelacyjnie bawiłem się podczas lektury, głównie za sprawą szybko pędzącej akcji, która niejednokrotnie wzbudzała mocniejsze bicie serca. Lawrence pisze ciekawie i dostarcza czytelnikom mnóstwo wartkiej akcji, przy której nie sposób się nudzić. Wątki fabularne to mocna strona tej pozycji, dzięki czemu nie znajdziemy miejsca na ani moment nudy. Zachęcam, Was do zapoznania się z tym cyklem, warto. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:
 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Unknown pisze...

Przeczytam :)

Yuri Ossaka pisze...

Pierwszy tom był super, ten z pewnością również przeczytam.

Unknown pisze...

zapowiada się ciekawie

Sylwia W. pisze...

Lubię takie pozycje więc chętnie się z nią zapoznam :}.

Unknown pisze...

Coś jak najbardziej dla mnie!