środa, 6 grudnia 2017

Smokopolitan 1 (8) 2017

Email Edytuj post

Smokopolitan 1 (8) 2017


Smokopolitan 1 (8) 2017

Tytuł: Smokopolitan 1 (8) 2017
Redaktor naczelny: Elin Kamińska
Wydawca: Fundacja "Historia Vita"
Data wydania: kwiecień 2017
Liczba stron: 110


W ósmym numerze magazynu Smokopolitan dostajemy kolejną porcję nowości z fantastycznego świata. Oprawa graficzna numeru po raz kolejny stoi na wysokim poziomie, a ilość ciekawych artykułów zachęca do oddania się lekturze. Z ogromną przyjemnością wsiąknąłem w następny numeru i jak zwykle się nie rozczarowałem. W magazynie znalazło się sporo ciekawych recenzji, testów o fandomie, LARP-ie, RPG, filmach, serialach, jak i kilka naprawdę niezłych opowiadań, które przeczytałem ze sporą ciekawością. Jak widać, jest z czego wybierać.

Tematem numeru jest tym razem fantastyka po polsku. Podczas lektury natkniemy się na artykuły o diabłach w podaniach mazurskich oraz naszych rodzimych smokach. Teksty naszpikowane zostały po same brzegi informacjami, dzięki czemu lektura jest jak najbardziej godna polecenia. Moją uwagę przykuł również artykuł Michała Szymańskiego opisujący straszliwe postapokaliptyczne wizje mogące wydarzyć się na naszych ziemiach. Autor snuje różne scenariusze mogącego się wydarzyć kataklizmu i podpowiada, jakie byłoby w nim nasze miejsce. Tekst jak najbardziej wart przeczytania. Podczas lektury numeru będziemy mieli również możliwość przeczytać wywiad z Martą Krajewską, Piotrem Górskim oraz Radkiem Rakiem dotyczący prowincji w tworzonych przez nich światach fantasty. Rozmowę przeprowadził Paweł Majka. Świetnie się bawiłem podczas lektury, sporo uśmiałem i oczywiście polecam jego przeczytanie, nie powinniście żałować. Opowiadania umieszczone w tym numerze także przyjemnie się czyta, głównie za sprawą świeżych pomysłów i lekkiego języka. Z opowiadań najbardziej przypadło mi do gustu - „Blizny” Justyny Lech. Historia naszpikowana jest mrokiem i swego rodzaju napięciem, które sprawia, że nie można się oderwać już od pierwszej strony.

„Smokopolitan 1 (8) 2017” jest pismem tworzonym przez fanów dla fanów, zawierającym sporo włożonej pasji i świeżego podejścia do tematu. Od strony redakcyjnej „Smoko” zasługuje na duży plus, a początkujący autorzy mogą pokazać swój talent szerszej publiczności. Na uwagę zasługuje również publikowania we fragmentach powieści Pawła Majki - „Oko Cyklonu". Jest to już piąta część przedstawionej historii i mogę Wam ją z czystym sumieniem polecić. Magazyn po raz kolejny mnie nie zawiódł i dostarczył sporą porcję rozrywki na wysokim poziomie. Całość wydana jest porządnie, a mnogość przedstawionej treści sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam.

Za możliwość zapoznania się z nowym numerem dziękuję
Redakcji czasopisma Smokopolitan

smokopolitan
6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Fajny magazyn.

Michał Anioł pisze...

chętnie się z nim zapoznam

Unknown pisze...

Okładka przyciąga wzrok:D

Sylwia W. pisze...

Potwierdzam. Udany numer:].

Cresto Mix pisze...

jak takie pochlebne opinie to też sięgnę ;p

Unknown pisze...

Widzę, że warto sięgnąć do tej gazety.