środa, 6 grudnia 2017

Diamenty

Email Edytuj post

Diamenty


Diamenty

Tytuł: Diamenty
Autor: Bruno Faidutti, Alan R. Moon
Ilustrator: Matthias Catrein, Paul Mafayon
Wydawca: 2 Pionki, Portal Games
Data wydania: 2017
Liczba graczy: od 3 do 8 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 minut


„Diamenty” jest wciągająca grą planszową, która polega w dużej mierze na blefowaniu i eksploracji. Wyruszymy w niebezpieczną przygodę i staniemy się poszukiwaczami drogocennych diamentów. Autorami gry są Alan R. Moon (Ticket to Ride) oraz Bruno Faidutti (Cytadela), twórcy, którzy zapisali się już dużymi literami w planszówkowym świecie. Podczas rozgrywki zagłębimy się w niebezpieczne i bezdenne ciemności starożytnych kopalni, aby wyrwać z nich drogocenne kosztowności. Jednak nie będzie to takie proste zadanie, gdyż na naszej drodze staną śmiercionośne pułapki. Musicie uważać!

Diamenty

Wyruszycie na wyprawę do wnętrza Jaskini Tacora, która kryje w swym wnętrzu niepomierne skarby. Jednak, aby je wyrwać z bezdennych ciemności, będziecie musieli strzec się wielu śmiercionośnych pułapek. Czy odważycie się zaryzykować własne życie, by je posiąść. Możecie być roztropni i zawrócić do obozowiska lub zagłębić się dalej w nieznane i niebezpieczne zakątki Jaskini Tacora...

Diamenty

W „Diamenty” może grać aż osiem osób, a wiadomo, że im więcej graczy, tym lepsza zabawa. Podczas rozgrywki będziemy zwiedzać pięć tuneli. Na początku eksploracji jaskini będziemy musieli dobrać kartę, aby dowiedzieć się jaka liczba klejnotów znajduje się w środku. Następnie należy podzielić je po równo między wszystkich graczy i zdecydować kto pierwszy wyruszy na poszukiwania. Ci gracze, którzy zdecydują się zwiedzić niebezpieczne pieczary, odsłaniają kolejną kartę i szukają kolejnych kosztowności. Gra toczy się do tego punktu, aż nie zrezygnują wszyscy gracze lub nie będą musieli szybko uciekać. Gdy po raz pierwszy pojawi się karta niebezpieczeństwa, nic specjalnego się nie wydarza. Jednak, gdy podczas tej samej wyprawy odsłonicie drugą taką kartę, wszyscy musicie ratować się ucieczką i tracicie wszystkie zebrane skarby.

Diamenty

„Diamenty” przypadła mi do gustu i świetnie się przy niej bawiłem. Jest to pasjonująca rozgrywka, która świetnie sprawdzi się w rodzinnym gronie. Ilustracje i pionki zostały porządnie wykonane, a mechanika została zaplanowana naprawdę solidnie. Jest to rasowa gra familijna, posiadająca pewien element losowości, sprawiający, że gra staje się jeszcze bardziej emocjonująca. Wybierzcie się na wyprawę w te mroczne, prastare tunele i spróbujcie wydrzeć z nich drogocenne kosztowności. Jednak będziecie musieli uważać. Czym dalej w głąb, tym robi się coraz bardziej niebezpiecznie!

Zawartość pudełka:
15 kart skarbów
15 kart pułapek
5 kart reliktów
1 plansza
16 kart decyzji
100 kamieni szlachetnych
8 figurek poszukiwaczy
8 skrzyń
5 znaczników blokady
1 instrukcja
1 arkusz pomocy

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games:
Wydawnictwo Portal Games
5 komentarzy
Unknown pisze...

Fajna gra, chętnie w nią zagram.

Unknown pisze...

Coś dla mnie!:D

Unknown pisze...

Zapowiada się zacnie. W sam raz dla dzieciaków ;p

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju gry więc z pewnością w nią zagram.

Unknown pisze...

Wygląda super i recenzja zachęca. Powinna spodobać się mojej rodzince:).