niedziela, 5 listopada 2017

Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy

Email Edytuj post

Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy


Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy

Tytuł: Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy
Autor: Alan R. Moon
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2017
Liczba graczy: 2 - 3 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 60 minut


„Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy” jest niezwykle ciekawą grą familijną, która potrafi wciągnąć na bardzo wiele rozgrywek. W zestawie znajdziemy między innymi mapę Skandynawii oraz wiele pięknie wykonanych kart i znaczników. Dzięki tej pozycji będziemy mogli wybrać się w niezapomnianą podróż do Szwecji czy Norwegii. Alan R. Moon oddał w ręce graczy pozycję dopracowaną, z prostą mechaniką, dająca wiele możliwości na prowadzenie rozgrywki. Jest to świetna pozycja dla starszych, jak i nieco młodszych graczy. Wybierzcie się zatem w daleką podróż za koło podbiegunowe, gdzie panuje siarczysty, przeszywający mróz.

Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy

Zasady gry są stosunkowo proste. Warunkiem zwycięstwa jest zdobycie największej ilości punktów, za pomocą stawiania wagoników i realizowania specjalnych biletów. Gracze muszą wybrać kolor, jakim będą się posługiwać w grze (jakiego koloru będą jego wagoniki), a następnie ustawić znacznik na początkowym torze punktacji. Gracze dostają po cztery karty wagonów oraz pięć biletów. Z takim asortymentem przyjdzie się nam zmierzyć z innymi graczami. Zatem, w drogę po zwycięstwo!

Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy

Całość prezentuje się bardzo okazale i ciekawie. Podczas gry będziemy zbierać karty różnego rodzaju pociągów, dzięki którym będziemy mogli objąć kontrolę nad konkretnym szlakiem kolejowym. Możemy wsiadać na promy i podróżować tunelami, aby móc przemieszczać się między miastami Skandynawii. Niniejsza gra jest podobna do pozostałych gier z serii i daje graczom równie wiele satysfakcji z rozgrywki. Pozycja ta jest przeznaczona dla rodzin, jak również dla bardziej zaawansowanych graczy. Jednym słowem, wszyscy powinni się przy niej świetnie bawić.

Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy

„Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy” jest samodzielną grą, do której nie jest wymagane posiadanie wersji podstawowej. Dzięki prostym zasadom nowi gracze nauczą się jej w mig, a ciekawa mechanika pozwoli weteranom planszówkowym na nieco główkowania. Od strony technicznej również wszystko jest bez zarzutu, a porządne wykonanie pozwoli cieszyć się grą przez długie lata. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
pełnowymiarowa plansza przedstawiająca mapę państw Skandynawii
135 kolorowych pociągów
110 kart pociągów
46 biletów docelowych
3 drewniane znaczniki punktacji
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
5 komentarzy
Unknown pisze...

Super sprawdza się w gronie rodzinnym :).

Unknown pisze...

Przyjemna gra.

Unknown pisze...

Ciekawa i rozbudowana. Takie lubię:D

Unknown pisze...

Koniecznie muszę ją mieć.

Unknown pisze...

zdecydowanie dla mnie