niedziela, 5 listopada 2017

Strażniczki

Email Edytuj post

Strażniczki


Strażniczki

Tytuł: Strażniczki
Autor: Guan Chih Huang
Ilustrator: Studio Amatiz
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2017
Liczba graczy: 3 - 6 osób
Wiek graczy: od 16 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


„Strażniczki” jest grą autorstwa Guana Chih Huanga z przepięknymi i klimatycznymi ilustracjami ze Studia Amatiz. Podczas rozgrywki będziemy mogli sterować cnotami i słabościami naszych bohaterów, oszukując tym samym naszych przeciwników. Wiadomo powszechnie, że od najdawniejszych czasów siły Ładu i Chaosu toczą ze sobą nieustanną batalię. Pewna Bogini postanowiła zesłać na Ziemię swoje Opiekunki, aby trzymały pieczę nad naszym światem. Te piękne niewiasty potrafią kontrolować ludzkimi losami podług swej woli, tak, aby równowaga między cnotami i słabościami była zachowana. Podczas rozgrywki przyjdzie wcielić się nam w jedną z nich, aby dokonać wyboru między Ładem a Chaosem.

Strażniczki

Mechanika jest dość prosta i polega na blefowaniu podczas dobierania kolejnych kart. Każdy z graczy będzie kierował swoją Opiekunką, mając na celu stworzenie idealnego balansu między słabościami i cnotami. Gra składa się z trzech faz: doboru kart, osądu oraz punktacji. Podczas rozgrywki w grze mogą pojawić się również inne fazy, zależnie od tego, jakie Opiekunki pojawią się podczas rozgrywki. Dysponują one osobnymi zdolnościami, mogącymi zmienić przebieg gry. Będziemy mieli możliwość choćby: zabrać przeciwnikowi jego kartę, zamienić jedną kartę z inną lub podejrzeć kartę innego gracza. Gdy trzy rundy dobiegną końca, wygrywa ten, który posiada najwyższy wynik.

Strażniczki

Gra jest szybka, ciekawa, a przede wszystkim niezwykle starannie wykonana. W szczególności powinna przypaść do gustu miłośnikom blefowania, lubiącym gry o prostych zasadach. Zasady są klarowne, dlatego nawet początkujący gracze powinni sobie z nią poradzić, lecz dają spore możliwości podczas rozgrywki. Ilustracje są przepiękne i cieszą oko, zachęcając do rozegrania kolejnej partii. Jest to bardzo ciekawa gra, która powinna cieszyć pomimo wielu rozegranych gier.

Strażniczki

„Strażniczki” są niezwykle udaną karcianką, która dzięki prostym zasadom i pięknej szacie graficznej przyciąga do rozgrywek. Mechanika, jak i grywalność wypadają bardzo przyzwoicie, pokazując, że jest to jedna z lepszych karcianek na naszym rynku. Ta imprezowa gra taktyczna dostarczy niezapomnianych wrażeń podczas kolejnych, zakrojonych na szeroką skalę potyczek pięknych bogiń. Polecam.

Zawartość pudełka:
11 kart postaci
1 karta lidera
6 kart pomocy
36 kart atrybutów
6 żetonów głosowania
80 żetonów punktacji (30x1, 10x5, 20x10, 20x20 punktów)
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
6 komentarzy
Unknown pisze...

Śliczna gra. :)

Unknown pisze...

Prosta i szybka, w sam raz dla początkujących graczy.

Anne Heronton pisze...

Oby więcej takich gier!

Unknown pisze...

Nic tylko grać. Miło spędziłem przy niej wolny czas. ;]

Yuri Ossaka pisze...

godna polecenia

Unknown pisze...

Interesująca.