poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Magi: Labyrinth of Magic #4 - Shinobu Ohtaka

Email Edytuj post

Magi: Labyrinth of Magic #4 - Shinobu Ohtaka


Magi: Labyrinth of Magic #4 - Shinobu Ohtaka

Tytuł: Magi: Labyrinth of Magic #4
Autor: Shinobu Ohtaka
Cykl: Magi (tom 4)
Wydawca polski: Waneko
Data premiery: 2017-03-17
liczba stron: 192

„Magi: Labyrinth of Magic #4” tak samo, jak w tomie poprzednim potrafi zaskoczyć nas niespodziewanymi zwrotami fabularnymi i ciekawymi postaciami. Szybka akcja i przezabawne gagi sprawiają, że lektura tej mangi to prawdziwa przyjemność. Baśniowa sceneria została wzbogacona powiewem świeżości, co zaowocowało nieprzeciętną i zaskakującą lekturą. Jestem pewien, że Shinobu Ohtaka jeszcze nie raz nas czymś zaskoczy.

Aladyn rusza w dalszą, niebezpieczną podróż, która zaprowadza go do wielkiego i niebezpiecznego miasta, stolicy Balbadu. Aladyn pragnie odnaleźć swego przyjaciela, Alibabę, z którym zdobył magiczny labirynt, jednak nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Stolica Balbadu przywita go licznymi niebezpieczeństwami, głodującymi dziećmi i śmiercią. Potężny Magi po wielu przeciwnościach odnajduje w końcu kompana (przy sporej pomocy Morgiany), aby usłyszeć od niego przejmującą historię, o jego przyjacielu z dzieciństwa, Kassimie.

Tomik naszpikowany jest pędzącą na łeb na szyję akcją, specyficznym humorem oraz wieloma barwnymi postaciami. Bohaterowie nie są do końca ani dobrzy, ani źli i posiadają swoje liczne wady i zalety. Shinobu Ohtaka zaserwowała nam nowe postacie, w tym walecznego Kassima, o którego losach czytałem z dużą ciekawością. Kolejne epizody sprawiają, że od lektury wręcz nie można się oderwać i z zapartym tchem śledzi się poczynania bohaterów. Kreska jak poprzednio jest staranna, a od strony graficznej również wszystko wypada na plus. Okładka wykonana jest w podobnej stylistce, co poprzednie tomy, świetnie prezentując się na półce. Jeżeli lubicie mangi z humorem, szybką akcją i odrobiną erotyki jest to manga jak najbardziej dla Was.

„Magi: Labyrinth of Magic #4" to komiks, który czyta się bardzo szybko i na długo pozostaje w pamięci. Manga zawiera piękne tła, stając się idealną pozycją dla osób ceniących sobie dopracowane komiksy. "Magi" jest komiksem niezwykle ciekawym, który się kocha, albo nienawidzi, ja akurat zaliczam się do tej pierwszej grupy. Z pewnością nie omieszkam sięgnąć po kolejne tomiki autorstwa Shinobu Ohtakaty, aby po raz kolejny zagłębić się w magiczny i fantastyczny świat. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
wydawnictwu Waneko

 Wydawnictwo Waneko
2 komentarze
Unknown pisze...

ciekawa recenzja :D.

Unknown pisze...

Dawno nie czytałam już żadnej mangi, ta prezentuje się całkiem nieźle. Więc kto wie :).