poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Magi: Labyrinth of Magic #3 - Shinobu Ohtaka

Email Edytuj post

Magi: Labyrinth of Magic #3 - Shinobu Ohtaka


Magi: Labyrinth of Magic #3 - Shinobu Ohtaka

Tytuł: Magi: Labyrinth of Magic #3
Autor: Shinobu Ohtaka
Cykl: Magi (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2017-02-03
Liczba stron: 192

„Magi: Labyrinth of Magic #3” jest to trzecia część komiksu o zwariowanym Aladynie i jego kompanach. Lektura po raz kolejny jest naprawdę przyjemna, a od strony graficznej również nie ma się do czego przyczepić. W mandze akcja goni akcję, a baśniowa atmosfera towarzyszy nam od pierwszej do ostatniej strony. Klimat tajemniczości i niezwykłości przepełnia tę pozycję, sprawiając, że od czytania wręcz nie można się oderwać. To rasowa lektura fantastyczna, gdzie zmagania pomiędzy dobrem i złem rozgrywają się na kartach mangi. Rozpocznijmy więc po raz kolejny magiczną podróż!

Aladyn w spektakularny sposób zdobył magiczny labirynt i postanowił ruszyć w dalszą drogę pełną tajemnic i niebezpieczeństw. Podczas podróży po pustyni spotka wojownicze, stepowe plemię, a Morgiana odzyskuje od tak dawna upragnioną wolność. Dziewczyna zrzuca ciężkie kajdany i rozpoczyna zupełnie nowe życie, które wypełnia ciągła walka w brutalnym i niesprawiedliwym świecie.

Manga cieszy oko żywymi ilustracjami, które są w tej pozycji na wysokim poziomie. Sceny walk cieszą oko, sprawiając, że nie znajdziemy miejsca na ani chwile nudy. Baśniowy klima niezwykle przypadł mi do gustu, a poczucie humoru autorki nie straciło nic na wyrazistości. Postacie Aladyna oraz Morgiany potrafią przykuć uwagę podczas lektury, a trudne wybory, których muszą podejmować, sprawiają, że ich losy nie są nam obojętne. Ciekawie skrojona fabuła, zadbana kreska i niekonwencjonalne podejście do kultowych baśni sprawia, że jest to pozycja zapadająca na długo w pamięci.

„Magi: Labyrinth of Magic #3” daje do myślenia i postawia wiele pytań, dając częstokroć niejednoznaczne odpowiedzi. Czy powinniśmy działać, gdy widzimy dziejącą się na naszych oczach niesprawiedliwość? Czy wszyscy ludzie są równi? Na te, jak i inne pytania stara się odpowiedzieć niniejsza manga. Aladyn został pokazany bardzo interesująco, w nieco odmienny sposób, niż się dotychczas przyjęło. Profesjonalne wydanie, ciekawa fabuła i interesujące zakończenie sprawiają, że chce się sięgnąć po kolejny tom. Z wielką ciekawością zabiorę się za lekturę kolejnego komiksu o Aladynie. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
wydawnictwu Waneko

 Wydawnictwo Waneko
4 komentarze
Unknown pisze...

Fajna historia, takiego Aladyna jeszcze nie znałem.

Unknown pisze...

Z każdym tomem robi się coraz ciekawiej, chcę więcej!

Yuri Ossaka pisze...

Lubię mangi Waneko, ale tej jeszcze nie znam. Jak polecasz, to chętnie się skuszę. :)

Cresto Mix pisze...

Manga dla mnie ;].