czwartek, 3 sierpnia 2017

Magi: Labyrinth of Magic #1 - Shinobu Ohtaka

Email Edytuj post

Magi: Labyrinth of Magic #1 - Shinobu Ohtaka


Magi: Labyrinth of Magic #1 - Shinobu Ohtaka

Tytuł: Magi: Labyrinth of Magic #1
Autor: Shinobu Ohtaka
Cykl: Magi (tom 1)
Wydawca polski: Waneko
Data wydania: 3 listopada 2016
Liczba stron: 191


„Magi: Labyrinth of Magic #1” jest pierwszym tomem z serii o przygodach dzielnego Aladyna i jego towarzyszy. Manga autorstwa Shinobu Ohtakaty przykuła moją uwagę i sprawiła, że nie mogłem przejść obok niej obojętnie. Pozycja ta zapowiada się całkiem ciekawie, za sprawą charakterystycznej kreski, specyficznego, rubasznego humoru i dużej porcji akcji. Emocjonująca i przezabawna historia tej mangi wciągnęła mnie, aż na samo dno czarodziejskiego fletu.

Tajemniczy chłopiec zwany Aladynem przemierza pełen niebezpieczeństw świat, aby odnaleźć pewien magiczny przedmiot. Chłopiec podróżuje wraz ze swym przyjacielem dżinem Ugo, który nie raz ratuje go z wielu dramatycznych sytuacji. Dżin żyje we wnętrzu magicznego fletu, lecz Aladyn poszukuje jego prawdziwego Metalowego Naczynia. Podczas podróży poznaje biednego chłopaka zwanego Alibabą i od razu się z nim zaprzyjaźnia. Od tej pory ich losy zostały połączone i nie wiadomo dokąd rzuci ich zdradliwe przeznaczenie.

Komiks ten pełen jest szybkiej akcji i niebanalnych bohaterów. Zwroty fabularne są nieprzewidywalne, a całość została okraszona sprośnym, rubasznym humorem. Kreska cieszy oko, postacie zostały wiarygodnie odwzorowane, a tła również oddano szczegółowo. Historia potrafi zaciekawić i sprawić, że od razu wsiąkniemy w tę nietuzinkową opowieść niczym z baśni Scheherezady. Większość wątków jest lekka i przyjemna, choć autorka nie omieszkała poruszyć takich tematów jak niewolnictwo, głód czy śmierć. Dobrej jakości papier również wypada na plus, dzięki czemu lektura przebiega całkiem sprawnie. Seria liczy sobie póki co trzydzieści cztery tomy i nadal jest kontynuowana, dając dalszą zapowiedź porywającej przygody.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Waneko:

 Wydawnictwo Waneko
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Może trafi w moje ręce. :)

Unknown pisze...

Super manga!:D

Unknown pisze...

Z chęcią bym przeczytał.

Unknown pisze...

Ciekawy komiks, a okładka też zachęca;].

Unknown pisze...

następna manga do nabycia ^^.