poniedziałek, 31 lipca 2017

Brama 2(5) 2016

Email Edytuj post

Czasopismo Brama 2(5) 2016


Brama 2(5) 2016

Tytuł: Brama 2(5) 2016
Redaktor naczelny: Paweł Kwiecień
Wydawca: SAPiK
Data wydania: grudzień 2016
Liczba stron: 60
Cena: 13 zł


Czasopismo „Brama” po raz kolejny przywędrowało do mnie i skradło mi trochę czasu na fantastyczną lekturę. Okładki są mocną stroną tego magazynku i tym razem również mój wzrok został przyciągnięty. Autorem ilustracji na okładce tym razem jest Dominik Broniek, który stworzył grafiki zdobiące między innymi książki Brandona Sandersona, Jarosława Grzędowicza „Pana Lodowego Ogrodu” oraz „Cyklu Demonicznego” Petera V. Bretta. Jestem wielkim fanem jego twórczości i ilekroć widzę jego prace, moja wyobraźnia zaczyna mocniej pracować. Pod koniec numeru będziemy mieli możliwość poznać więcej prac Dominika Brońka, zachęcam, są po prostu obłędne!

Zagłębiając się dalej w lekturę, napotkamy sporo opowiadań, „Deszcz i Krew” Marka Ścieszka jest jednym z nich i przypadło mi do gustu, za sprawą szybkiej akcji i mrocznie przedstawionego świata. Oprócz opowiadań znajdziemy również wiele ciekawych artykułów jak choćby „Metalowy Świat” Pauliny Rzeszutek opisujący jeden z ciekawszych światów „Magic. The Gathering”, Mirrodin. Tekst napisany lekko i ciekawie, zachęcający do poznania tego magicznego i niebezpiecznego miejsca. „Duch przewodni” Anny Dymnej również mnie zaciekawił i skradł mi trochę czasu. Artykuł opisuje losy spirytyzmu na przestrzeni ostatnich lat, przebieg seansów i wiele innych ciekawostek. Warto przeczytać. Recenzja gry „Atak Zombie” Agnieszki Pileckiej również wypada całkiem ciekawie. Artykuł jest rzetelny i potrafi wciągnąć w realia gry. Jeżeli interesuje cię tematyka żywych truposzy, to jest to pozycja jak najbardziej dla Ciebie!

„Brama 2(5) 2016” wypada bardzo porządnie i ciekawie, artykuły są interesujące, papier najwyższej jakości, a grafiki cieszą oko. Czego chcieć więcej? Ja jak najbardziej stałem się miłośnikiem tego magazynu i z pewnością będę jeszcze do niego zaglądał. Czasopismo jest bardzo różnorodne tematycznie, posiada wciągające opowiadania, recenzje gier oraz książek na najwyższym poziomie i o wiele więcej. Miłośnicy fantastyki powinni znaleźć w tym magazynie coś dla siebie, ja znalazłem. Polecam.

Za możliwość zapoznania się z nowym numerem dziękuję
Redakcji czasopisma Brama

czasopismobrama.pl
4 komentarze
Unknown pisze...

Super okładka, od razu przyciąga wzrok :D

Unknown pisze...

Deszcz i Krew również mi się spodobało.

Unknown pisze...

Od dawna czytam Bramę i nie żałuję:)

Unknown pisze...

Starannie wydana gazeta choć droga. Poza tym Ok.