czwartek, 1 czerwca 2017

Biały piasek - Brandon Sanderson

Email Edytuj post

Biały piasek - Brandon Sanderson


Biały piasek - Brandon Sanderson

Tytuł: Biały piasek
Autor: Brandon Sanderson
Cykl: Biały piasek (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 15 marca 2017
Liczba stron: 160


Biały Piasek” autorstwa Brandona Sandersona jest jednym z elementów rozrastającego się uniwersum Cosmere. Tym razem w nasze ręce wpada świetnie narysowany komiks, który pokazuje w zupełnie odrębny sposób przedstawiony przez autora świat. Tekst w komiksie zaadaptował Rik Hoskins, kolory Ross Campbell, a rysunki Julius Gopez. Komiks prezentuje się świetnie i powinien przypaść do gustu miłośnikom uniwersum Cosmere, jak i fanom szeroko pojętej fantastyki.

Kenton jest jednym z magów, którzy potrafią dzięki magicznym mocą kontrolować i manipulować piaskiem. Pewnego dnia na planecie Taldain mistrzowie tej sztuki zostają brutalnie zaatakowani i z zimną krwią wymordowani. Szał bitwy rozgorzał z ogromną mocą, a Kenton sądzi, że został jedynym ocalałym. Otoczony przez nieprzyjaciół musi walczyć o życie. Niespodziewanie poznaje Khriss, tajemniczą niewiastę, która pochodzi z Cieniostrony. Chłopak nie wie, czy może jej w pełni zaufać, lecz puki co nie ma innego wyboru...

Brandon Sanderson stworzył rasową sagę fantasy, która charakteryzuje się odmiennymi i tajemniczymi systemami magii. Podczas lektury napotkamy na wiele przygód i ciekawych bohaterów z krwi i kości. Całość wydania prezentuje się okazale, a historia również potrafi zaciekawić. Nie zawiodłem się podczas lektury i nabrałem jeszcze większej ochoty na poznanie ciągle rozrastającego się uniwersum Cosmere. Świat jest oryginalny i wciągający, magia prastara, a wiele fantastycznych stworzeń również potrafi przyciągnąć do lektury. Kenton zaciekawia swoimi losami i nie sposób go nie polubić. Jest to pierwszy tom komiksu, który daje zapowiedź na kolejną porcję wciągającej lektury.

„Biały piasek” przedstawia nam niesztampowy świat, ciekawych bohaterów i szybką akcję. Podczas lektury nie sposób się nudzić, rysunki prezentują się na bardzo wysokim poziomie, jak i całe wydanie komiksu. Dbałość o szczegóły została zachowana, a wątki fabularne potrafią nie raz zaciekawić. Podczas czytania narosło sporo pytań i niejasności, które miejmy nadzieję, wyjaśnią się przy okazji kolejnych tomów. Miejmy nadzieję na kolejne równie udane tomy, które pozwolą nam po raz kolejny zagłębić się w fascynujący świat Cosmere.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Unknown pisze...

Lubię książki Sandersona więc z pewnością sięgnę.

Zakrecona pisze...

Nie czytam zbyt wiele komiksów, ale kto wie...:)

Unknown pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :D

Ciacho pisze...

Wiele osób - głównie tych komiksowych zapaleńców - twierdzi, że nie do końca to dobre. Ja tam komiksowym zapaleńcem nie jestem, więc się nie znam, ale za to fanem Sandiego a i owszem, i mi się to podobało. Szkoda tylko, że przyjdzie poczekać ładnych kilkanaście miesięcy, aż pojawi się ostatni tom.

DarkLight pisze...

Mi się osobiście komiks podobał i czekam z niecierpliwością na kolejne tego typu wydania:).