czwartek, 1 czerwca 2017

An Tolkien Illustrated Atlas - David Day

Email Edytuj post

An Tolkien Illustrated Atlas - David Day


An Tolkien Illustrated Atlas - David Day

Tytuł: An Tolkien Illustrated Atlas
Autor: David Day
Wydawnictwo: Bounty Books
Data wydania: 2017
Liczba stron: 256


Tolkien Illustrated Atlas” to pozycja, która powinna zafascynować fanów twórczości J.R.R. Tolkiena oraz miłośników Śródziemia. Ten wydany po angielsku, kolorowy atlas jest prawdziwą gratką dla fanów elfów i krasnoludów. Autor podjął się zebrania wielu ciekawych informacji, których próżno szukać gdzie indziej, jak choćby umieścił na kartach książki mapę Númenoru oraz chronologię wydarzeń stworzonego przez Tolkiena świata. Sprawił tym samym wielką frajdę wielu czytelnikom, którzy teraz będą mogli dzięki tej pozycji usystematyzować sobie dziejące się w Ardzie burzliwe wydarzenia.

David Day zebrał informacje stworzone przez J.R.R. Tolkiena i umieścił w tej niezwykłej książce. Przeczytamy w niej, chociażby o wojnach Beleriandu lub poznamy drzewa genealogiczne ludzi oraz elfów. Trudno szukać drugiej takiej pozycji, która zawierałaby taką ilość informacji i dodatkowo była wydana w tak pięknej szacie graficznej. Pozycja ta na chwilę obecną na naszym rynku dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, dlatego, aby w pełni cieszyć się jej walorami, należy posługiwać się angielskim. Informacje zostały chronologicznie przedstawione, co dodatkowo ułatwia odnalezienie interesujących nas informacji. Książka ta świetnie się sprawdza jako pozycja pomocnicza podczas czytania Silmarillionu, która jest książką dość trudną w odbiorze, ze względu na ilość zawartych informacji. Pozycja ta została wydana na pięknym, kolorowym papierze z wieloma świetnymi grafikami. Zawiera wiele szczegółów i dokładnie oddaje realia Śródziemia, co sprawia, że całość pochłania czytelnika dogłębnie. Dzięki temu atlasowi nawet laik może w pełni zrozumieć i przyswoić sobie ogromny i różnorodny świat Ardy. Całość prezentuje się ciekawie i sprawia, że ta publikacja jest obowiązkowa, dla każdego miłośnika twórczości J.R.R. Tolkiena.

„Tolkien Illustrated Atlas” jest kompletnym atlasem, który zdumiewa różnorodnością i bogactwem przedstawionej treści. To zupełnie nietuzinkowa pozycja, która pozwala zgłębić się w jeden z najbogatszych światów fantasy, który został dotychczas stworzony. Książka ta jak najbardziej jest warta poznania, w szczególności dla fanów fantasy, jak i samej twórczości Tolkiena. Jest to prawdziwa gratka, dla osób, które chcą w jeszcze dokładniejszy sposób zgłębić świat Śródziemia. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
6 komentarzy
Neris Iko pisze...

Nie słyszałem jeszcze o tej pozycji, muszę się z nią zapoznać. Uwielbiam Tolkiena!:)

Zaczytana Zośka pisze...

Książka dla mnie.

Koletea Mims pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to przeczytam.

Madzi Aczek pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją. Koniecznie muszę ją zdobyć :)

Ciacho pisze...

Ciekawe czy to Amber wyda. Ale myślę, że to kwestia tygodni.

DarkLight pisze...

Na Amber bym nie stawiał, jak już to pewnie Proszyński.