poniedziałek, 27 marca 2017

Evna - Siri Pettersen

Email Edytuj post

Evna - Siri Pettersen


Evna - Siri Pettersen

Tytuł: Evna
Autor: Siri Pettersen
Cykl: Krucze pierścienie (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 31 stycznia 2017
Liczba stron: 528


„Evna” jest trzecim tomem cyklu „Krucze pierścienie”, po „Dziecku Odyna” i „Zgniliźnie” przyszedł czas na brawurowe zwieńczenie trylogii. Siri Pettersen podbiła moje serce i stworzyła opowieść mroczną, ciekawą i nietuzinkową, która potrafi zaciekawić już od pierwszej strony. Hirka znów staje przed ważkimi wyborami i będzie musiała wykazać się nie lada sprytem i przebiegłością, jeżeli chce ocalić skórę oraz życia swoich bliskich.

Obmierzły i lodowaty zhierarchizowany świat Dreysil sprawia, że Hirka zaczyna czuć do wrogów żądzę zemsty i bezsilność zarazem. Martwo urodzeni pałają ogromnym i niezaspokojonym głodem Evny, pragnieniem, które jest nie do powstrzymania. Hirka staje przed widmem nieuchronnej wojny, którą z całego serca chciała powstrzymać. Nieunikniona rzeź nadchodzi wielkimi krokami, a ludność krainy Ym staje przed ogromnym niebezpieczeństwem. Czy Hirce uda się odegnać nadchodzące niebezpieczeństwo i ochronić tych, których kocha?

Cykl „Krucze pierścienie” dobiegł końca i przyszło nam poznać trzy odrębne światy. Poznaliśmy tętniący życiem świat Ym, umierającą Europę oraz lodowaty świat Dreysil. Autorka pokazała, że jej pomysłowość nie zna granic, wciągając czytelników w barwny, a zarazem niebezpieczny świat. Całość została napisana bogatym językiem, dzięki czemu całość czyta się szybko i przyjemnie. Losy Hirki śledziłem do ostatniej strony z zapartym tchem, z pewnością jeszcze nie raz powrócę do twórczości Siri Pettersen, gdyż jest to jak najbardziej godna lektura.

„Krucze pierścienie” stał się jednym z moich ulubionych cykli fantasy, za sprawą wciągającego świata, wielu tajemnic oraz barwnej głównej bohaterki. Światy przedstawione przez autorkę przeplatają się wzajemnie, sprawiając, że od czytania nie sposób się oderwać. Postacie Hirki czy Rimego zostały skonstruowane z krwi i kości, dzięki czemu ich losy potrafią naprawdę zaciekawić. Jest to cykl, który powinien przypaść do gustu wszystkim miłośnikom fantasy, którzy lubią historie pełne magii i mroku. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Unknown pisze...

Interesująca.

Unknown pisze...

Brzmi ciekawie.

Unknown pisze...

z chęcią sięgnę

Unknown pisze...

przeczytam:)

Anne Heronton pisze...

Lubię ten cykl, po ten tom również sięgnę. Okładka jak zwykle wymiata :D