środa, 7 grudnia 2016

Programowanie dla początkujących - Mark Lassoff

Email Edytuj post

Programowanie dla początkujących - Mark Lassoff


Programowanie dla początkujących - Mark Lassoff

Tytuł: Programowanie dla początkujących
Autor: Mark Lassoff
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 19 lutego 2016
Liczba stron: 72


„Programowanie dla początkujących” Marka Lassoffa jak sama nazwa wskazuje, jest podstawowym kompendium wiedzy dla wszystkich osób, które chcą się nauczyć programowania. Dzięki tej krótkiej, lecz zwięzłej książce nauczymy się naprzykład, języka Python, który jest zasadniczą podstawą, jeżeli chodzi o zaczynanie programowania. Poznamy również liczne pętle, instrukcje warunkowe czy zmienne, które są obowiązkową wiedzą z dziedziny programowania. Niniejsza pozycja pozwoli zacząć swoją przygodę z programowaniem i nauczyć się podstawowych języków.

Mark Lassoff w prosty i zwięzły sposób opisał, w jaki sposób możemy napisać swój pierwszy program. Wszystko zostało jasno opisane i podparte licznymi przykładami. Dzięki wiedzy zawartej w tej książce będziemy mogli lepiej zrozumieć inne języki programowania jak choćby: C, Java czy JavaScript. Opisując liczne instrukcje na podstawie Pythona, Mark Lassoff sprawił, że nauka programowania stała się choć trochę łatwiejsza i przystępniejsza.

Początkujący programista stosując się do zaproponowanych w niej przykładów, będzie w stanie stworzyć swój pierwszy program. Poznamy również sposoby jak korzystać ze zmiennych, warunkowych oraz pętli. Dla zaawansowanych programistów książka może wydać się zbyt prosta i ogólnikowa, lecz dla amatorów sprawdzi się idealnie. Podczas lektury zapoznamy się również z programowaniem obiektowym oraz w jaki sposób możemy przechowywać swoje dane. „Programowanie dla początkujących” zawiera wszystkie informacje, które mogą być potrzebne, aby napisać swój pierwszy w życiu program.

Nie zawiodłem się podczas lektury i dostałem sporą dawkę wiedzy podaną w przystępny sposób. Dzięki tej książce nauka Pythona stanie się łatwiejsza, a skonstruowanie swojego pierwszego programu bardziej realne. Lekka objętość publikacji sprawia, że można zabrać ją wszędzie, do szkoły czy pracy, dzięki czemu będziemy mogli sięgać po wiedzę w niej zawartą w przystępny sposób. Mark Lassoff potrafi w lekki i klarowny sposób przekazywać elementarną wiedzę, która okazuje się niezbędna do tworzenia zaawansowanych programów.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Helion:

Wydawnictwo Helion
4 komentarze
Sayuri Veronique pisze...

Teraz muszę ją dorwać.

Koletea Mims pisze...

Zapowiada się ciekawie:)

Leluch Poleluch pisze...

Może mi się przyda, chętnie sięgnę.

Yukka Amano pisze...

Książka zdecydowanie dla mnie :D.