środa, 30 listopada 2016

Tarzan: Legenda (2016)

Email Edytuj post

Tarzan: Legenda (2016)


Tarzan: Legenda

Tytuł: Tarzan: Legenda
Reżyser: David Yates
Obsada: Alexander Skarsgård, Christoph Waltz, Samuel L. Jackson
Dystrybutor: Galapagos
Data wydania: 9 listopada 2016
Czas trwania (min.): 105 min.
Nośnik: DVD


Zrealizowana z rozmachem, spektakularna produkcja po raz kolejny prezentuje widzom postać wykreowaną przez Edgara Rice’a Burroughsa. Mowa mianowicie o Tarzanie, chłopcu, który został wychowany przez małpy. Legendarna opowieść sensacyjno-przygodowa przenosi widzów dzięki niniejszej produkcji wykonanej z polotem, w zapierającą dech w piersiach podróż do wnętrza afrykańskiej dżungli. Tarzan (Alexander Skarsgård w roli dzikusa wychowanego przez małpy, spisał się rewelacyjnie) jak zwykle stanął w obronie swojej ukochanej, Jane (Margot Robbie) stawiając swoje życie na szali i dostarczając widzom sporej dawki adrenaliny. Tarzan jest postacią ponadczasową i kultową, ukazującą w dogłębny sposób jak pierwotne i nieujarzmione jest barbarzyństwo w człowieku.

Lord Greystoke będzie musiał zmierzyć się z zagrożeniem o wiele groźniejszym i bardziej bezwzględnym od afrykańskiej dżungli. Greystoke staje się pionkiem w zakrojonej na szeroką skalę rozgrywce, której głównym celem jest ogromne i niewyobrażalne bogactwo. Chciwy kapitan Leon Roma (Christoph Waltz) nie omieszka posunąć się do najbardziej nikczemnego postępku, aby tylko osiągnąć swoje cele i stać się niewyobrażalnie bogatym. Wychowany w dziczy Tarzan będzie musiał stawić czoła jeszcze groźniejszemu przeciwnikowi, bardziej bezwzględnemu od afrykańskich małp czy krwiożerczych kanibali, będzie musiał zmierzyć się z cywilizowanym człowiekiem.

Film został nakręcony starannie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Muzyka w filmie dobrze wpasowuje się do szybkich scen akcji oraz momentów nieco wolniejszych i bardziej spokojnych. Seans obejrzałem z przyjemnością, a postać Tarzana została oddana całkiem prawdziwie i wiernie w stosunku do swojego powieściowego odpowiednika. Efekty specjalne potrafią wzbudzić zainteresowanie podczas oglądania, a fani kina akcji powinni poczuć się jak najbardziej usatysfakcjonowani. Jest to rasowe kino awanturniczo-przygodowe, które pokazuje dzikość i liczne niebezpieczeństwa afrykańskiej dżungli. Liczne spiski i intrygi towarzyszą nam podczas oglądania. Chęć zysku bez względu na konsekwencje okazały się dla Tarzana mniej zrozumiałe niż zachowanie żyjących w afrykańskiej głuszy kanibali.

„Tarzan wśród małp” jest filmem emocjonującym, który przykuwa przed ekran szybkością akcji i dużą dawką efektów specjalnych. Od pierwszej do ostatniej minuty widz nie ma czasu na nudę, a walka Tarzana z licznymi małpami czy żołnierzami sprawia, że od seansu wręcz nie można się oderwać. Nowa odsłona Tarzana wypada jak najbardziej na plus, w szczególności dla osób lubiących postać wykreowaną przez Edgara Rice’a Burroughsa oraz filmy z dużą ilością akcji. Jest to piękna i emocjonująca historia, która potrafi sprawić sporo frajdy z oglądania. Polecam.

Galapagos
3 komentarze
Cresto Mix pisze...

zapowiada się interesująco!

Zakrecona pisze...

klimatyczna okładka

Unknown pisze...

Wydaje się być godny uwagi. Książkę bardzo lubię, zobaczymy jak film mi przypasuje.