niedziela, 25 września 2016

Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie

Email Edytuj post

Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie


Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie

Tytuł: Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie
Projektant: Andreas Zimmermann
Ilustrator: Suzanne Helmigh
Wydawca: FoxGames
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


Dzięki grze Andreasa Zimmermanna, "Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie" będziemy mogli stanąć u boku Aragorna, Legolasa, Gimliego oraz Gandalfa i zmierzyć się z siłami Mordoru. Będziemy musieli mieć się na baczności, gdyż wszystko widzące Oko Saurona ciągle patrzy i obserwuje cóż się dzieje dookoła. Siły zła czają się w mrokach wieczności, i to tobie drogi Graczu przyjdzie uratować świat przed rychłą zagładą. Jednak będziesz musiał uważać, ponieważ mroczne moce nie śpią!

Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie

Mechanika gry jest dość prosta i można ją porównać do gry w pasjansa. Podczas rozgrywki będziemy musieli wykładać kolejno symbole kart, tak aby dopasować je do symboli kart przeciwników. W tali dostaniemy karty wrogów, karty Pierścienia oraz kart towarzyszy. Rywalizacja polega na pokonaniu jak największej ilości potężnych przeciwników i zdobyciu dzięki temu przeważającej ilości punktów zwycięstwa.

Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie

Graficznie gra przedstawia się bardzo dobrze i oddaje klimat Władcy Pierścieni. Gra przypadła mi do gustu i z przyjemnością rozegrałem dzięki niej, kilka na prawdę emocjonujących potyczek. Mechanika jest banalnie prosta, dlatego gra nadaje się świetnie dla młodszych jak i początkujących graczy. Fani twórczości Tolkiena również powinni poczuć się usatysfakcjonowani i gra również powinna im się spodobać. Świetnie nadaje się na imprezy i wypady turystyczne, ponieważ łatwo można zapakować ją do torby i zabrać ze sobą. Jest to jedna z lepszych gier tego rodzaju, w którą ostatnio przyszło mi grać.

Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie

"Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie" zawiera również pewien element losowości i decyzyjności, co sprawia, że gra tak łatwo się nie nudzi. Będziemy mogli również trochę pomyśleć i pogłówkować nad wprowadzaną taktyką. Instrukcja jest klarowna i w szybki sposób możemy nauczyć się na czym polega i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Będziemy mogli poćwiczyć przy niej swoją pamięć jak i planowanie z wyprzedzeniem. Rozgrywka jest emocjonująca, dynamiczna i nie sposób się nudzić ani przez moment. W sam raz dla nowicjuszy, choć i zaawansowani gracze również powinni się przy niej dobrze bawić. Polecam.

Zawartość pudełka:
43 karty Pierścienia
21 kart wrogów
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu FoxGames:

Grupa Wydawnicza Foksal
7 komentarzy
Unknown pisze...

Świetne grafiki, chyba się na nią skuszę. Lubię proste gry (w co da się pograć z pociechami).

Unknown pisze...

może być ciekawa

Unknown pisze...

Przetestowana. Jak najbardziej godna polecenia dla początkujących.

Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w łapki to zagram.

Zakrecona pisze...

muszę ją zdobyć kocham wszystko co związane z władcą pierścieni!

Unknown pisze...

Grałam i wrażenia całkiem przyjemne. Szybka i świetnie sprawdza się jako przerywnik między innymi pozycjami.

Unknown pisze...

gra także mi się spodobała;p