niedziela, 25 września 2016

Hobbit. Wyprawa po skarb

Email Edytuj post

Hobbit. Wyprawa po skarb


Hobbit. Wyprawa po skarb

Tytuł: Hobbit. Wyprawa po skarb
Projektant: Rudiger Dorn
Ilustrator: Tomasz Jędruszek
Wydawca: FoxGames
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


"Hobbit. Wyprawa po skarb" autorstwa Rüdigera Dorna jest to epicka gra, osadzona w świecie wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. Podczas rozgrywki wyruszymy w pełną niebezpieczeństw podróż, natkniemy się na trolle, ogromne pająki, orków czy potężnego smoka. Razem z Bilbem Bagginsem i mocarnymi krasnoludami podejmiemy się szalonej i złowrogiej misji, z której możemy nie powrócić w jednym kawałku. Czy podejmiesz się tak szaleńczej eskapady?

Hobbit. Wyprawa po skarb

Rozgrywka przewidziana została dla dwóch graczy, pierwszy z nich wykłada jedną z czterech kart i sprawdza ile widnieje na niej klejnotów. Dzięki czemu dowiaduje się ile kamieni pozwala mu ona wyciągnąć. Następnie gracz będzie musiał zobaczyć znajdujące się na planszy karty wrogów oraz ile kosztowności jest potrzebnych aby ich pokonać. Jeżeli nie posiada wystarczającej ilość kosztowności aby zniszczyć wroga, dobiera kolejną kartę bohatera. Zawsze będziemy musieli mieć cztery karty bohaterów na swojej ręce. Następnie przychodzi tura kolejnego gracza. Rozgrywka dobiega końca, gdy zdobędziemy jak największą liczbę punktów lub zyskamy najwięcej kosztowności.

Hobbit. Wyprawa po skarb

Mechanika gry nie należy do skomplikowanych i nawet mało zaawansowani gracze powinni szybko przyswoić sobie zasady gry. Grafiki na kartach zostały stworzone starannie, a kosztowności i inne elementy wchodzące w skład gry są porządnie wykonane. Element losowości sprzyja dużym emocja podczas rozgrywki, a bogata paleta kart nie pozwoli nam się nudzić nawet po mimo wielu rozegranych partii. "Hobbit. Wyprawa po skarb" przypadła mi do gustu i świetnie się bawiłem podczas rozgrywek. Prostota tej pozycji sprawia, że możemy w nią zagrać praktycznie wszędzie. Osoby, które co dopiero zaczynają swoją przygodę z karciankami powinny zacząć właśnie od pozycji tego rodzaju. Podczas potyczek nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy.

Hobbit. Wyprawa po skarb

Jeżeli jesteście fanami uniwersum "Hobbita", powinniście sięgnąć po tę pozycję. Poradzą z nią sobie nawet najmłodsi gracze, którzy dzięki niej mogą pokochać świat stworzony przez Tolkiena i wciągnąć się w niego na dobre. Rozgrywka jest szybka, nieskomplikowana i co najważniejsze bardzo wciąga. Grafiki cieszą oczy, a solidne wykonanie sprawia, że powinna wytrzymać wiele rozegranych partii. Zatem, zachęcam Was abyście wyruszyli na emocjonującą przygodę, po drogocenny, legendarny skarb!

Zawartość pudełka:
Plansza
24 karty postaci
24 karty wrogów
1 karta pierścienia
45 klejnotów
Sakiewka
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu FoxGames:

Grupa Wydawnicza Foksal
3 komentarze
Unknown pisze...

Uwielbiam Hobbita, może nie jestem fanką gier tego typu, to po tą pozycję sięgnę;).

Unknown pisze...

Zagram z przyjemnością

Unknown pisze...

Coś dla mnie! Szybka, prosta i w świecie Hobbita :D