poniedziałek, 22 sierpnia 2016

REverSAL #2 - Karakara Kemuri

Email Edytuj post

REverSAL #2 - Karakara Kemuri


REverSAL #2 - Karakara Kemuri

Tytuł: REverSAL #2
Autor: Karakara Kemuri
Wydawca polski: Studio JG
Cykl: REverSAL (tom 2)
Gatunek: lekki horror akcji
Data wydania: 24 lutego 2015
Liczba tomów: 2 (zakończona)

"REverSAL tom 2" to drugi i zarazem ostatni tom ciekawego cyklu REverSAL autorstwa Karakara Kemuri. Pierwszy tom przypadł mi do gustu i skończył się w dość ciekawym momencie, dlatego z niecierpliwością chciałem sięgnąć po tom drugi. Manga jest niepowtarzalna, głównie dzięki niebanalnemu pomysłowi, który został wykonany nad wyraz udanie. Historia została opowiedziana w zaskakującym stylu, gdzie strach miesza się z poczuciem humoru. Niepoznane czai się za rogiem, a energiczna główna bohaterka wykańcza kolejne tabuny zombie. Jak zakończy się gra w odwróconym Kioto?

Ayame ponownie powraca do świata odwróconego Kioto i znów wsiąka w zagadki pełne mroku i zła. Kolejne przerażające informacje i zaskakujące fakty dochodzą do zszokowanej dziewczyny. Gra rozkręca się na dobre i nikt nie wie jak się zakończy. Złe Kioto i jego dobry odpowiednik zdają się być połączone i ich rozerwanie może wiązać się z nieobliczalnymi konsekwencjami. Ayame próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczej gry i gdy jest coraz bliżej poznania prawdy znów słyszy - Chodź tu, chooodź tu...

Znów zostałem wciągnięty w porywającą lekturę. Tak jak w pierwszy tomie akcja jest szybka, a intryga została zakrojona na szeroką skalę. Czytelnik powoli dostaje kolejne informacje, po wyjawieniu, których zostaje zasypany następnymi równie zaskakującymi pytaniami. Napięcie trzyma od pierwszej do ostatniej strony, aż czasami zimny pot przebiega po plecach. Podczas lektury ciągle towarzyszy nam pytanie, czym jest tajemniczy rewers naszego świata? Jak również kto i po co stworzył misterną grę? Karakara Kemuri sprytnie powiązała ze sobą wątki fabularne pozostawiając czytelnikom nieco miejsca na własną interpretację i snucie własnych rozwiązań. Graficznie jak i w pierwszy tomie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kreska cieszy oczy, a tłumaczenie również wypada na plus. Szkoda, że to już koniec tej, krótkiej lecz treściwej serii. Choć kto wie, może zostaniemy uraczeni kolejnym tomem...?

"REverSAL tom 2" jest udaną kontynuacją i powinna przypaść do gustu miłośnikom tomu pierwszego. Mroczny klimat przypadł mi do gustu, a ciekawie przedstawiony humor łączy się w przejrzysty sposób z krwistą całością. Akcja jest szybka, bohaterowie z krwi i kości przekonują, a scenariusz nie raz potrafi zaskoczyć. Polubiłem postać Ayame, która jest barwna i potrafi naprawdę zaciekawić swoimi losami. Jest do doskonała pozycja dla fanów fantasy oraz opowieści z dreszczykiem. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
2 komentarze
Unknown pisze...

Nie kojarzę za bardzo tej serii, ale wydaje się ciekawa. Może kiedyś przeczytam.

Unknown pisze...

Okładka prezentuje się okazale, dam jej szansę za jakiś czas.