poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Golden Time #1 - Takemiya Yuyuko, Umechazuke

Email Edytuj post

Golden Time #1 - Takemiya Yuyuko, Umechazuke


Golden Time #1 - Takemiya Yuyuko, Umechazuke

Tytuł: Golden Time #1
Autor: Takemiya Yuyuko, Umechazuke
Wydawca polski: Studio JG
Seria: Golden Time
Gatunek: komedia szkolna
Data wydania: 20 kwietnia 2016
Liczba tomów: 8

"Golden Time tom 1" autorstwa Takemiya Yuyuko oraz Umechazuke to manga lekka i zabawna, która potrafi nie raz wywołać uśmiech na twarzy czytelnika. Pierwszy tom liczy sobie sześć rozdziałów, które śledzą ciekawe poczynania Banriego, Koko oraz Mitsuo w studenckim kampusie. Bohaterowie zaznają studenckiego życia, imprez, zakuwania i licznych towarzyskich zawirowań. Mangę przeczytałem bardzo szybko i nie nudziłem się ani przez moment. Pochłonąłem ją niemal jednym tchem. Tomik zawiera sporo humoru i ciekawych zwrotów fabularnych, a akcja mknie w szybkim tempie. Kolorowa okładka i sympatyczne postacie przyciągają do lektury jak magnes.

Banri Tada rozpoczyna studia wyższe i uczy się dopiero studenckiego życia. Zanim zacznie szalone imprezy musi najpierw odnaleźć salę, w której będą prowadzone spotkanie organizacyjne. Na swojej drodze poznaje Mitsuo Yanagisawa, takiego samego pierwszaka jak on, z którym od razu się zaprzyjaźnia. Nowo poznany chłopak zdecydował się przenieść na te studia aby opędzić się od natrętnej adoratorki. Jednak ona znalazła go nawet na tej uczelni i teraz będą musieli chodzić razem na ten sam uniwerek. Przez cztery lata. Banri stara się zrozumieć problemy Mitsuo, jednak sam ma własne, duże problemy na głowie.

Pod względem graficznym manga wypada bardzo dobrze, okładka cieszy oczy, a kreska jest starannie wykonana. Bohaterowie również zostali wykreowani starannie i z pomysłem, dzięki czemu lektura mangi upływa szybko i przyjemnie. Mimika twarzy, tła czy użycie rastrów wypadają na plus. Wątki fabularne mkną w szybkim tempie, a czytelnik nie może znaleźć miejsca na ani chwile nudy. Postacie nie są bezbarwne i płaskie, lecz każda z nich posiada własną osobowość, mocne i słabe cechy charakteru. Co zasadniczo uprzyjemnia czytanie. Kolorowa obwoluta z wizerunkiem Koko przypadła mi do gustu, a krótka scenka z Saosi i Shii wprowadziła sporo humoru i szeroki uśmiech na mojej twarzy.

"Golden Time tom 1" wypada bardzo pozytywnie i nie mam się za bardzo do czego przyczepić. W tłumaczeniu nie zauważyłem większych niedociągnięć, a życie studenckie zostało oddane całkiem wiernie. Z pewnością sięgnę po tom kolejny, aby zobaczyć cóż wydarzy się dalej u bohaterów. Mam nadzieję, że akcja nadal będzie pełna humoru i szybkich zwrotów akcji. Mam zamiar sięgnąć również po anime, które słyszałem, że jest niezłe. Zatem tomiki w dłoń. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
2 komentarze
Unknown pisze...

Okładka mnie urzekła ;)

Unknown pisze...

ciekawa historia na pewno warta poznania. Zapowiada się interesująco :D.