poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Noragami #3 - Adachi Toka

Email Edytuj post

Noragami #3 - Adachi Toka


Noragami #3 - Adachi Toka

Tytuł: Noragami #3
Autor: Adachi Toka
Wydawca polski: Studio JG
Cykl: Noragami (tom 3)
Gatunek: komedia, fantasy
Data wydania: 11 marca 2016
Liczba tomów: 13 (seria kontynuowana)

"Noragami #3" po raz kolejny wciąga nas w burzliwą akcję pełną barwnych i nietuzinkowych bohaterów. Wątki fabularne potrafią zaskoczyć, Yato dokonuje trudnych wyborów, Yukkine znów się buntuje sprawiając wiele kłopotów, a Hiyori stara się dowiedzieć nieco więcej o zagadkowej i mrocznej Norze. Boski i lekkomyślny Yato po raz kolejny opęta nas swoją magnetyczną osobowością, sprawiając, że nie będziemy się nudzić od pierwszej do ostatniej strony.

W życiu niesztampowego Boga dochodzi do kolejnych sporych zawirowań. Niespodziewanie pojawia się Nora, która posiada mroczną tajemnicę, a Hiyori próbuje ją rozwikłać. Dowiadując się posępnych i niepokojących informacji. Yukine znowu sprawia problemy, przez które Yato musi się nieźle gimnastykować aby je nieco naprostować. Z marnym skutkiem, i tak wystawiając się na spore ryzyko i nieodwracalne konsekwencje. Yato po mimo tego postanawia pomóc Yukine, nie wiedząc do końca czy będzie potrafił sobie z nim poradzić...

Akcja jak zwykle pędzi szybko, czasami, aż na złamanie karku. Nie żałuję czasu poświęconego lekturze, gdyż bawiłem się świetnie podczas czytania. Wątki fabularne zostały poprowadzone ciekawie i z pomysłem, potrafiąc nie raz zaskoczyć czytelnika. Yato wzbudza spore emocje i nie sposób traktować go obojętnie. Tą postać albo się lubi albo nienawidzi, mi akurat bardzo przypadła do gustu. W mandze znajdziemy sporo elementów humorystycznych, które nie raz serwują czytelnikom częste salwy śmiechu. Graficznie po raz kolejny jest w porządku, a kreska stoi na wysokim poziomie. Z pewnością sięgnę po kolejny tom, gdyż stwierdzam, że jest to seria całkiem udana. Rozwijając się, z każdym kolejnym zeszytem.

"Noragami #3" powinna przypaść do gustu miłośnikom tomów poprzednich i mang z szybką akcją i dużą dawką humoru. Tłumaczenie nie obyło się bez małych błędów, lecz nie na tyle dużych aby przeszkadzały wyraźnie w czytaniu. Kolorowe strony znajdujące się w środku tomiku dodają miłogo urozmaicenia i cieszą oczy podczas lektury. Dialogi są wiarygodne i czyta się je z przyjemnością. Historię Hiyori, jak i innych bohaterów pohłaniamy z ciekawością, postacie stworzone przez Adachi Toka zasługują na spore uznanie. Nie są płaskie i bezosobowe, lecz każda z nich posiada własne wady i zalety. Dzięki czemu możemy znaleźć swoją ulubioną. Pozycja powinna spodobać się miłośnikom gatunku i zabawnych, niesztampowych wątków. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
7 komentarzy
Yuri Ossaka pisze...

Zapowiada się ciekawie, fajna recenzja :).

Gerroor Ged pisze...

Kusisz, kusisz! właśnie mam ochotę na taki komiks;p.

Unknown pisze...

Dawno nie czytałem mangi. Choć może najwyższe pora to zmienić.

Unknown pisze...

Yato jak zwykle mnie zaskoczył, teraz tylko zabrać się za kolejny tom!

Unknown pisze...

Lubię mangi więc może się skuszę.

Cresto Mix pisze...

Zabawna i emocjonująca, po prostu super :D

Unknown pisze...

Ładna okładka, a zawartość nęci. Muszę wybrać się do empiku.