czwartek, 25 sierpnia 2016

Domino - Michał Piedziewicz

Email Edytuj post

Domino - Michał Piedziewicz


Domino - Michał Piedziewicz

Tytuł: Domino
Autor: Michał Piedziewicz
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2 czerwca 2016
Liczba stron: 368


Książka to, to niesamowita powieść, która przenosi nas w burzliwe i niebezpieczne czasy 1939 roku. Miłość miesza się ze zdradą, a bohaterstwo z tchórzostwem. W "Domino" odnajdziemy wachlarz różnych charakterów, które się podziwia jak i nienawidzi. Duże emocje towarzyszą lekturze, nie sposób się nudzić podczas czytania, nie raz łezka potrafi zakręcić się w oku dzięki nieoczekiwanym zwrotom fabularnym. Michał Piedziewicz oddał w ręce czytelników książkę dopracowaną, potrafiącą nie raz zaskoczyć.

Przenosimy się do Gdyni sierpnia 1939 roku, niszczycielska wojna sprawia, że ludzie zmuszeni są do podejmowania niezwykle trudnych wyborów. Jednym z takich ludzi jest Konstanty Kotkowski, który jako członek mrocznego półświatka postanawia włączyć się w walkę z najeźdźcą. W jego życiu jak i w całym kraju zachodzą wielkie i nieodwracalne zmiany, niosące za sobą nadzieję i chęć poprawy swego losu. Relacje Polsko-niemieckie nie należały do najłatwiejszych, każdy starał się przetrwać za wszelką cenę i niejednokrotnie wróg bratał się z wrogiem.

Michał Piedziewicz oddał w ręce czytelników książkę dopracowaną, przedstawiając realistycznie realia tamtych burzliwych i niebezpiecznych czasów. Miasto, które stało się niejako naocznym świadkiem licznych makabrycznych i odrażających czynów. Michał Piedziewicz napisał powieść dynamiczną, prawdziwą i dosadną. Gdynia została pokazana wiarygodnie, sprawiając wrażenie jakby było się naocznym świadkiem tamtych burzliwych zdarzeń. Wybuch II Wojny Światowej był szokiem i koszmarem, chaos jaki zapanował mogli przetrwać jedynie najsilniejsi i najsprytniejsi. Jednym z takich bohaterów jest Konstanty Kotkowski, o losach którego czytamy z wypiekami na twarzy. Jest to pouczająca lekcja historii, także o komunistycznych, szarych czasach, gdzie miasto, każdego dnia walczyło o byt.

Autor przedstawił czytelnikom szczery obraz o ludzkich losach i dramatach. Horror II Wojny Światowej na kartach "Domino" pokazuje niezwykłe losy rodzin Wilczyńskich i Kotkowskich, które muszą uporać się z licznymi moralnymi wyborami dnia codziennego. Miłość i śmierć mieszają się wzajemnie, a ciasne uliczki dawnej Gdyni skrywają do tej pory swoje mroczne tajemnice. Czasy Polski Ludowej Michał Piedziewicz oddał ze wszystkimi jej dramatami, a humor został zabarwiony nutą ironii. Polecam lekturę tej książki, gdzie wszechogarniająca ciasnota, kartki na żywność i groźba więzienia bądź wywózki były codziennością ludzi żyjących w tamtych trudnych czasach. Ludzi starających się odbudować swoje domy i rodziny, aby móc funkcjonować i żyć tak jak przed rozpętaniem się wojennego piekła.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
5 komentarzy
 1. okładka bardzo mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem otwarta na każdy gatunek więc może się połaszczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałem, że książka jest warta uwagi, już dopisałem ją do swojej listy zakupowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. z pewnością niedługo wybiorę się po nią do sklepu

  OdpowiedzUsuń