poniedziałek, 18 lipca 2016

Vudu - Francesco Giovo, Marco Valtriani

Email Edytuj post

Vudu - Francesco Giovo, Marco Valtriani


Vudu - Francesco Giovo, Marco Valtriani

Tytuł: Vudu
Projektant: Francesco Giovo, Marco Valtriani
Wydawca: Black Monk
Data wydania: 2016
Liczba graczy: od 3 do 6 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


"Vudu" jest kolejną udaną grą imprezową spod skrzydeł wydawnictwa Black Monk. Tym razem będziemy rzucać straszne klątwy, utrudniać życie innym graczom i strać się wymigać od narzucanych kar. W niedużym pudełku otrzymamy choćby karty klątw, wiecznych klątw, trzynaście kart artefaktów oraz ciekawie wykonaną laleczkę voodoo. Całość została wykonana starannie i z dbałością o szczegóły, aż miło wziąć grę w swoje ręce i zabrać się za emocjonująca partię. Uważajcie tylko aby nie dać się wyślizgnąć swoim ofiarom!

Vudu - Francesco Giovo, Marco Valtriani

Drogi graczu stajesz się właśnie czarnoksiężnikiem, adeptem czarnej i prastarej magii. Twym zadaniem będzie zbieranie składników do skomplikowanych i potężnych klątw. Gdy uda ci się je skonstruować będziesz musiał pilnować aby twe ofiary nie wyślizgnęły się z pod ich działania. Uroki, które rzucisz na swych przeciwników będą utrudniać im życie, jednak czasami może się zdarzyć, że unikną ich skutków. Rób wszystko aby do tego nie doprowadzić! Czasami i do nich może się uśmiechnąć ślepy łut szczęścia...

Vudu - Francesco Giovo, Marco Valtriani

Na początku gry rzucamy pięcioma kośćmi specjalnie dostosowanymi do gry w Vudu, które zostały dość fajnie wykonane. Na kościach widnieje pula składników, które pozwolą nam rzucić na jednego z graczy klątwę z naszej ręki. Istnieje również możliwość doboru dodatkowej karty w zamian za niektóre kości. Możemy również odłożyć jedną kość i rzucić pozostałymi, co może doprowadzić do zmiany artefaktów. Odmieniając tym samym sytuację na stole. Celem naszej rozgrywki będzie zdobycie jedenastu punktów za rzucane klątwy lub za ich unikanie. Jak zwykle wygra sprytniejszy!

Vudu - Francesco Giovo, Marco Valtriani

"Vudu" od początku przykuwa uwagę interesująco wykonanym pudełkiem, które dzięki kolorowym grafikom świetnie prezentuje się również na półce. Jest to gra typowo imprezowa, która świetnie sprawdzi się na imprezach w gronie znajomych lub podczas spotkań rodzinnych. Rozgrywkę można ukończyć w dość szybkim czasie, a zasady są proste i klarowne. Mechanika gry również dostarcza sporo emocji i wymaga od graczy dużego zaangażowania i skupienia uwagi na prowadzonej rozgrywce. Fizyczny wymiar kar sprawia, że możemy się nieźle zmęczyć rzucanymi na nas klątwami. Umiejętność strategicznego myślenia i dobra pamięć jak najbardziej wskazane. Dobra mechanika i staranne wykonanie kart sprawia, że jest to pozycja godna uwagi. Jest udaną grą karcianą, która potrafi sprawić wiele frajdy podczas rozgrywek. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
36 Kart Klątw
10 Kart Wiecznych Klątw
13 Kart Artefaktów
5 Kości Składników
6 Pionków Punktacji
Laleczka Vudu
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Black Monk
Wydawnictwo Black Monk
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Z pewnością zagram.

Unknown pisze...

Może być ciekawa :D

Unknown pisze...

Muszę ją mieć!

Unknown pisze...

Ładne wydanie, dopracowane i ciekawe, chyba się na nią połaszczę.:)

Unknown pisze...

Gra również przypadła mi do gustu. Rozgrywki były pełne śmiechu, aż do rozpuku;]