poniedziałek, 18 lipca 2016

Głębia. Powrót - Marcin Podlewski

Email Edytuj post

Głębia. Powrót - Marcin Podlewski


Głębia. Powrót - Marcin Podlewski

Tytuł: Głębia. Powrót
Autor: Marcin Podlewski
Cykl: Głębia (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 17 czerwca 2016
Liczba stron: 792


"Głębia. Powrót" to kolejny tom autorstwa Marcina Podlewskiego, który wciąga do ostatniej strony. Jest to doskonała space opera, która powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednego fana gatunku. Powróćmy do zdewastowanej Drogi Mlecznej, która poprzez liczne wojny z Obcymi i Maszynami jest niemal doszczętnie zniszczona. Znajdziemy się po raz kolejny na pokładzie Wstążki i przeżyjemy kolejne zapierające dech w piersi przygody. Powróćmy do przepastnego i mrocznego świata Głębi.

Wypalona galaktyka zmienia się nieuchronnie, nadchodzi burzliwa zmiana, która może odmienić raz na zawsze losy wielu istot. Wstążka po dotarciu do najwyższych władz Zjednoczenia z zakazanym i tajemniczym ładunkiem musi się mieć na baczności. Zwracając na siebie uwagę wielu potężnych i wpływowych osób znów ściąga na siebie ogromne niebezpieczeństwo. Gdy maszyneria Triumwiratu rozpędza się coraz bardziej Skokowiec kapitana Myrtona Grunwalda zmuszony jest się ukrywać. Stając się jednostką najbardziej poszukiwaną w całym Wszechświecie. Flota Kooperacyjna stara się dopaść załogę Skokowca, która i tak ma nie lada problemy na karku. Złowieszcze zmiany zbliżają się nieuchronnie...

Powieść wciąga od pierwszej do ostatniej strony, za sprawą szybkiej akcji i zaskakujących zwrotów fabularnych. Autor pisze barwnym i bogatym językiem, czym dodatkowo przyciąga do czytania. Przepastny świat Kosmosu wypełniony został licznymi wojnami, obcymi rasami i inteligentnymi maszynami, które niosą ogromne zagrożenie dla ludzkości. Bohaterowie z krwi i kości potrafią przyciągnąć uwagę i zachęcają do pochłaniania kolejnych stron powieści. Myrton Grunwald zaciekawił mnie swoimi losami, które śledziłem z dużą ciekawością. Wartka akcja i barwni bohaterowie to zasadnicze plusy tej pozycji. Z pewnością sięgnę po kolejne książki z pod pióra tego autora, gdyż stwierdzam, że na prawdę warto.

"Głębia. Powrót" to kontynuacja warta poznania i przeczytania. Historia została ciekawie nakreślona i przemyślana, spójny świat zaciekawił mnie i zostawił jeszcze sporo pytań domagających się odpowiedzi. Barwne opisy planet, różnorodne rasy zostały przedstawione prawdziwie i realistycznie, zaciekawiając, każdego fana science fiction. Liczna fachowa terminologia z początku sprawia problemy w odbiorze lektury, lecz z czasem czytelnik zaczyna się do niej przyzwyczaić. Pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników gatunku. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Fabryka Słów:

Wydawnictwo Fabryka Słów
6 komentarzy
Unknown pisze...

Super klimatyczna okładka!:)

Unknown pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona tą książką, zapowiada się bardzo ciekawa lektura :D

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco.

Unknown pisze...

coś zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Lubie kosmiczne klimaty więc chętnie się z nią zapoznam.

Unknown pisze...

Wydaje się być godna uwagi.