wtorek, 14 czerwca 2016

Przebaczenie - Lauren Kate

Email Edytuj post

Przebaczenie - Lauren Kate


Przebaczenie - Lauren Kate

Tytuł: Przebaczenie
Autor: Lauren Kate
Cykl: Upadli (tom 5)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 25 maja 2016
Liczba stron: 416


"Przebaczenie" to powieść autorstwa Lauren Kate, która opowiada losy Lilith. Zmagania bohaterki, jej rozterki i przeciwności losu przyciągają do lektury. Wsiąknąłem w czytanie od pierwszej do ostatniej strony i po prostu nie mogłem się oderwać. Jest to fantastyka, którą ciekawie się czyta dzięki barwnym bohaterom i szybkim zwrotom akcji. Mnogość wątków i złożoność bohaterów dostarcza cały czas sporo pytań i wątpliwości, które domagają się wyjaśnienia. Seria Upadli przypadła mi do gustu i przygody Daniela i Lucy zapadły mi na długo w pamięci, a losy Cam i Lilith czytało się z wypiekami na twarzy.

Cam w Piekle spędził dużo czasu, za dużo nawet dla przeciętnego anioła. Chłopak został przeniesiony do kolejnego piekła, liceum. Jego jedyna ukochana Lilith ponosi karę za jego winy, a Cam zawiera pakt z diabłem. Jeżeli w piętnaście dni dziewczyna znów go pokocha będą oboje wolni, jeżeli mu się to nie uda ich dusze przepadną na zawsze. Lucyfer już zaciera ręce na kolejne świeże duszyczki. Czas szybko mija, a przed Camem stoi nie lada wyzwanie. Czy wzbudzi w dziewczynie na powrót płomienne uczucia, czy oboje spadną w otchłanie piekielne?

Lauren Kate oddała w ręce czytelników książkę dopracowaną i ciekawą, która emocjonuje i wciąga. Barwne postacie i interesujące wątki fabularne sprawiają, że nie można się nudzić. Kontynuacja prezentuje się interesująco, a postać Cama przyciąga do lektury. Perypetie bohaterów emocjonują i nie raz aż dreszcz przebiega po plecach czytelnika. Autorka posługuje się barwnym piórem, co sprawia, że lekturę kończy się w dość szybkim tempie. Ciekawą postacią jest również Lilith, która wiernie oddaje uczucia nastolatki. Miłość dwojga młodych ludzi została pokazana realistycznie i prawdziwie, którzy wchodzą dopiero w dorosłe życie. Książka przeznaczona jest dla młodego czytelnika, który tak samo jak główni bohaterowie przechodzi podobne kłopoty. Lauren Kate dozuje napięcie i doskonale manewruje stworzonymi postaciami. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę z pod pióra autorki.

"Przebaczenie" to bardzo udana kontynuacją Upadłych, która urzeka historią Cama i innych bohaterów. Pozycja przeznaczona głównie dla młodzieży również może przypaść do gustu nieco starszym, gdyż jest po prostu dobrze napisana. Historia pełna niesamowitości, szybkich zwrotów akcji i barwnych bohaterów nie pozwala się nudzić. Realistyczne dialogi i opisy urzekają zróżnicowaniem, sprawiając, że czas spędzony z książką jak najbardziej można zaliczyć do przyjemnie spędzonego. Pozwalając oderwać się choć na moment od szarej rzeczywistości. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Bardzo fajna powieść.

Unknown pisze...

jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam

Unknown pisze...

Może kiedyś sięgnę po tę pozycję.

Unknown pisze...

Interesująca, zachęcająca recenzja ;)

Unknown pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.