czwartek, 9 czerwca 2016

Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa - Steve Jackson

Email Edytuj post

Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa - Steve Jackson


Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa

Tytuł: Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa
Projektant: Steve Jackson
Wydawca: Black Monk
Data wydania: 2016
Liczba graczy: od 3 do 6 osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 90 minut


"Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa" to znana gra karciana, która posiada sporą ilość mniejszych oraz większych dodatków. Liczne rozszerzenia sprawiły, że grywalność w Munchkina jest bardzo duża, dająca wiele możliwość rozgrywki. Gra osadzona jest w wielu znanych uniwersach, które sprawiają, że są to pozycje wyjątkowe. Munchkinem nie sposób się szybko znudzić, a nowe wydanie Jubileuszowe dodaje tylko kolejną porcję rewelacyjnej zabawy. Wersja ta powinna się spodobać nowym graczom jak i osobą dobrze już zaznajomionym z Munchkinem.

Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa

Wyruszamy tym razem do gwiazd aby walczyć z obcymi i cyborgami, miecze świetlne pójdą w ruch. Oszustwa i kombinowanie również w kosmosie są jak najbardziej wskazane. Ciosy w plecy i kradzież sprzętu zdezorientowanym przeciwnikom mogą Cię drogi graczu nie raz przybliżyć do upragnionego zwycięstwa. Psoboty czy Psionicy nie raz staną Ci na drodze i tylko od ciebie zależy jak ich wykorzystasz. Na ile starczy ci sprytu i wytrwałości aby wygrać... i opanować Gwiezdnego Munchkina?!

Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa

Przystępując do gry najpierw zaznajomimy się z czytelną instrukcją, dzięki której szybko poznamy klarowne zasady. Zasady nie zmieniły się znacznie w porównaniu z poprzednimi edycjami, dlatego starzy wyjadacze od razu zrozumieją o co chodzi. Grę zaczynamy bez klasy na pierwszym poziomie aby później dostać karty z dwóch talii: drzwi i skarbów. Posiadając rękę startową pobieramy jak i zagrywamy karty, w miedzy czasie doświadczając licznych interakcji: szantaży czy handlu. Podczas otwierania licznych drzwi możemy natknąć się na straszliwe potwory, które będziemy musieli pokonać. Za zwycięstwo otrzymujemy skarby oraz poziomy. Z biegiem gry rozwijamy się, aż do poziomu dziesiątego, który świadczy o naszej wygranej.

Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa

"Gwiezdny Munchkin: Edycja Jubileuszowa" od razu przykuwa uwagę sporej wielkości pudełkiem, w porównaniu do poprzednich wersji kieszonkowych. Plansza jak i pionki zostały porządnie wykonane, a dopracowane grafiki cieszą oczy. Salwy śmiechu nie raz towarzyszą rozgrywce, co sprawia, że gra doskonale nadaje się na imprezy oraz partyjki w rodzinnym gronie. Liczne potwory, rasy i lokacje zachęcają do kolejnych rozgrywek. Dzięki czemu gra szybko nie nudzi się, fajny klimat i dopracowanie wydanie sprawiły, że czas spędzony z grą jak najbardziej można zaliczyć do udanego. Klimatyczna całość jak najbardziej wypada na plus. Polecam!

Zawartość pudełka:
165 kart (Drzwi i Skarbów)
Plansza
12 pionków
Instrukcja
Kość sześciościenna

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Black Monk
Wydawnictwo Black Monk
7 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo ciekawe wydanie :D

Unknown pisze...

Jak najbardziej godna uwagi pozycja.

Unknown pisze...

Ciekawie się zapowiada, koniecznie muszę się z nią zapoznać.

Unknown pisze...

Może sięgnę i po tę pozycję, fajna okładka:)

Zakrecona pisze...

zapowiada się niezła zabawa, powinna się spodobać znajomym ;p

Unknown pisze...

Grałem, polecam. Choć nieco trudna podczas pierwszych rozgrywek.

Cresto Mix pisze...

Zapowiada się nieźle. Wygląda na kolorową i ciekawą planszówkę więc chyba się na nią połaszczę :)