czwartek, 9 czerwca 2016

Munchkin Pathfinder - Andrew Hackard, Steve Jackson

Email Edytuj post

Munchkin Pathfinder - Andrew Hackard, Steve Jackson


Munchkin Pathfinder

Tytuł: Munchkin Pathfinder
Projektant: Andrew Hackard, Steve Jackson
Wydawca: Black Monk
Data wydania: 2016
Liczba graczy: od 3 do 6 osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 90 minut


"Munchkin Pathfinder" jest grą samodzielną, która opiera się na klasycznej mechanice karcianego Munchkina. Tym razem przenosimy się w realia jednego z najbardziej znanych RPGów fantasy - Pathfindera. Odnajdziemy tu smoki, gobliny czy prastare krypty. Możemy grać w nią samodzielnie lub połączyć z dowolnymi dodatkami do Munchkina, co daje nam wiele wariantów prowadzenia rozgrywki. Ilość dostępnych lokacji, potworów czy skarbów jest wtedy przeogromna. Dając jeszcze większą frajdę podczas czasu spędzonego z grą.

Munchkin Pathfinder

Jest to typowa wersja Munchkina, która charakteryzuje się kolorowym opakowaniem i ślicznymi grafikami. Do dyspozycji mamy: 165 kart z dopracowanymi rysunkami i czerwoną kość sześcienną. Ilustracje wykonali John Kovalic oraz Shane White dlatego jakość przedstawionych postaci stoi na bardzo wysokim poziomie. Jak zwykle są groteskowe i karykaturalne, co jest nieodłączną domeną uniwersum Munchkina. Instrukcja jest klarowna i kolorowa, dzięki której w prosty i szybki sposób zapoznamy się z zasadami panującymi w grze.

Munchkin Pathfinder

Zasady podstawowe nie uległy większym zmiana, dlatego fani Munchkina od razu powinni odnaleźć się w realiach rozgrywki. Przystępując do gry zaczynamy od poziomu pierwszego aby zakończyć na poziomie dziesiątym. Do dyspozycji posiadamy dwie talie, skarby oraz drzwi. Gracze otrzymują po cztery karty z każdej talij i rozgrywają w kolejności następujące etapy: otwieranie drzwi; dobieramy kartę drzwi i zagrywamy ją. Jeżeli wylosujemy potwora to toczymy z nim walkę, jeśli klątwę odczuwany jej efekt. Inne karty dociągamy na swoją rękę. Możemy również przeszukać dany pokój lub okazać miłosierdzie, co skutkuje oddaniem innym graczom pięciu kart ze swojej ręki. W grze mamy wiele możliwości interakcji z innymi graczami, walki, handlu czy negocjacji. Choć w efekcie i tak liczy się zdobycie skarbu, pokonanie potworów i brawurowe zwycięstwo.

Munchkin Pathfinder

"Munchkin Pathfinder" to ciekawy dodatek, który powinien przypaść do gustu miłośnikom tego cyklu karcianego. Klarowna mechanika i ciekawe ilustracje jak najbardziej zasługują na plus. Fani Pathfindera RPG jak i Munchkina z pewnością się nie zawiodą i rozgrywka dostarczy im sporej dawki dobrej zabawy. Dodatek daje możliwość rozbudowania swojej Munchkinowej talii o kolejne świetne karty, które z pewnością urozmaicą nie jedną rozgrywkę. Gra nadaje się na imprezy jak i rozgrywki w gronie rodzinnym. Nowe klasy i frakcje sprawiają, że warto jest sięgnąć po te pozycję. Świetnie się bawiłem podczas czasu spędzonego z grą. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
165 kart (Drzwi i Skarbów)
Instrukcja
Kość sześciościenna

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Black Monk
Wydawnictwo Black Monk
5 komentarzy
Unknown pisze...

Chyba się na nią połaszczę :)

Anne Heronton pisze...

Ładne wydanie, dopracowane i ciekawe. Coś dla mnie!

Cresto Mix pisze...

Muszę ją mieć :D.

Yuri Ossaka pisze...

gra również przypadła mi do gustu

Unknown pisze...

Jestem fanką Munchkina, więc chętnie zagram ;]