środa, 20 kwietnia 2016

Red Rising. Złota krew - Pierce Brown

Email Edytuj post

Red Rising. Złota krew - Pierce Brown


Red Rising. Złota krew - Pierce Brown

Autor: Pierce Brown
Tytuł: Red Rising. Złota krew
Cykl: Red Rising (tom 1)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 19 listopada 2015
Liczba stron: 432


"Red Rising. Złota krew" to powieść science fiction autorstwa Pierce'a Brown'a. Akcja pędzi w szybkim tempie, a niesztampowa fabuła potrafi zaskoczyć. Walka z potworami, życie na Marsie i postacie Helldiverów potrafią przykuć do lektury. Wydobywają oni drogocenne helium-3, jednak za cenę swego młodego, okupionego cierpieniami życia. Złota tyrania wykorzystuje ludzi, jednak kiedyś sprawiedliwość musi zatryumfować. Czy Czerwonemu uda się wzniecić iskrę rebelii? Czy dyktatura w końcu upadnie? Sprawiając, że Czerwona Planeta pokarze swe zupełnie inne oblicze.

Złoci najeźdźcy opanowali cały Układ Słoneczny, wprowadzając rządy terroru. Panujący stworzyli ścisłą hierarchię władzy, istną piramidę, którą można zniszczyć jedynie od środka. System będzie musiał się zmierzyć z Darrowem Helldiverem, Czerwonym górnikiem. Mężczyźnie Złoci zabili żonę i skazali na śmierć. Aby dokonać zasłużonej zemsty będzie musiał dokonać niemal niemożliwego i zrobić to, co się jeszcze nikomu nie udało. Zniszczyć piramidę niesprawiedliwości, można tego dokonać jedynie wkradając się do samego jej wnętrza. Dlatego Czerwony postanawia zostać jednym ze swoich oprawców, Złotym.

Autor zaskarbił sobie moją ciekawość już od pierwszych stron, ciekawą fabułą i barwnym językiem. W powieści znajdziemy sporo ciekawych pomysłów, które przypadły mi do gustu. Jak choćby szkoła przyszłych władców, Instytut Marsa, został pokazany na prawdę ciekawie. Pierce Brown roztacza mroczną wizję przyszłości, która może kiedyś zdarzyć się na prawdę. Ludzie skolonizowali układ słoneczny, doprowadzając do wprowadzenia dyktatury i podziału na kolory. Krwawa rewolucja zbliża się wielkimi krokami, a Czerwony może odegrać w niej niebagatelną rolę. Pomysł na stworzenia powieści został sprawnie zrealizowany, nie pozwalając się nudzić ani przez moment podczas czytania. Zakończenie potrafi zaciekawić, pozostawiając lekki niedosyt i chęć na kolejną dawkę lektury.

"Red Rising. Złota krew" to powieść ciekawa i zachęcająca do zapoznania się z kolejnymi tomami cyklu. Bohaterowie są stworzeni z krwi i kości, dzięki czemu jeszcze ciekawiej czyta się o ich dalszych losach. Pióro autora jest barwne i dosadne, sprawiając, że wsiąkamy do ostatniej strony. Świat jest zagadkowy i intrygujący, doprowadzając do chęci poznania go głębiej i lepiej. Pierce Brown Zaciekawił mnie swoim pisarstwem i z niecierpliwością sięgnę po kolejny tom. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Drageus Publishing House:

Wydawnictwo Drageus
5 komentarzy
Lydia Beetlejuice pisze...

Mnie się książka bardzo spodobała, czegoś takiego od dawna potrzebowałam, serdecznie każdemu polecam.

Madziak M.S. pisze...

Uwielbiam sf, więc najprawdopodobniej skuszę się na tą pozycję.

Sayuri Veronique pisze...

Nie słyszałam jeszcze o tej książce, ale chętnie przeczytam. Może mi się spodoba :)

Happy Makane pisze...

Książka świetna, polecam wszystkim!

Almead Alrack pisze...

Sam nie wiem czy chciałbym sięgnąć po tę serię, ale kto wie...może się kiedyś za nią zabiorę.