środa, 23 marca 2016

SMASH! Nr 2/2015 (04)

Email Edytuj post

SMASH! Nr 2/2015 (04)


SMASH! Nr 2/2015 (04)

Tytuł: SMASH! Nr 2/2015 (04)
Autor: Jan Godwod
Wydawnictwo: Studio JG
Gatunek: Komiks, Manga
Format: A4
Stron: 68
Ocena: 5/6

W czwartym numerze magazynu SMASH! dostajemy kolejną porcję nowości z komiksowego światka. Oprawa graficzna numeru znów stoi na wysokim poziomie, a mnogość ciekawych artykułów zachęca do lektury. Z ogromną przyjemnością wsiąknąłem w kolejny numeru i jak zwykle się nie rozczarowałem. W numerze znalazło się sporo ciekawych recenzji, które czytało się bardzo przyjemnie i szybko. Jak choćby Fight Club 2 czy Amerykański Wampir. Nie zwlekając dłużej przystąpmy do recenzji.

Lekturę zaczynamy od newsów, zapowiedzi i innych ciekawostek. Znajdziemy w nich choćby informacje odnośnie dwóch nowych seriali: Hellfire oraz Legion z uniwersum X-men. Liczne nowości wydawnicze z Egmontu, kolejne ekranizacje słynnych już uniwersów: Wiedźmina, Gwiezdnych Wojen czy Warcrafta. Jak widać będzie na co chodzić do kina. Ciekawie prezentuje się również Gravelands, polski webkomiks w Krainie Grobów. Nie zabraknie również informacji o mangach, będziemy mieli okazję poczytać o Monster oraz Powóz Lorda Bradleya. Interesująco prezentuje się również artykuł Pawła Deptucha, który traktuje o nowych pozycjach Image Comics. Przeczytamy także o adaptacji prozy H.P.Lovecrafta - OGAR i inne opowiadania. Jest to prawdziwa klasyka w wydaniu mangowym. Lovecraft to niekwestionowany mistrz grozy, który stał się ponadczasową legendą gatunku. Z przyjemnością przeczytałem również tekst Mari Lengren - Fatale. Opisujący mroczną opowieść grozy w klimacie noir, która trzyma czytelnika w napięciu przez cały czas lektury. Jak zwykle przeczytałem z ciekawością tekst Vanitachi - Zrozumieć Komiks Scotta McClouda. Przednia lektura, jak najbardziej godna polecenia. Recenzja Pawła Próby też prezentuje wysoki poziom, omawiając pozycję - Amerykański Wampir. Komiks brutalny i krwawy, od pierwszych stron zaskarbił sobie moją sympatię. Ze względu na ciekawą kreskę i oprawę graficzną.

"SMASH!" po raz kolejny mnie nie zawiódł i dostarczył dużą porcję rozrywki, nowości i ciekawych recenzji. Numer przeczytałem szybko, z nieukrywaną ciekawością i zainteresowaniem. Podczas lektury zaciekawił mnie również tekst o komiksowej kontynuacji Fight Clubu. Opisujący kolejną mroczną pozycję z nietuzinkową kreską i pomysłem na fabułę. Czytelnicy jak najbardziej powinni znaleźć coś dla siebie w tym numerze i również świetnie się bawić podczas lektury. Już od pewnego czasu jestem czytelnikiem tego magazynu i jak najbardziej Wam go polecam. Recenzje i felietony trzymają poziom, a oprawa graficzna cały czas cieszy oczy. Magazyn wydawany jest na wysokiej jakości papierze i spełnia oczekiwania w nim pokładane. Na sam koniec mogę polecić Wam jeszcze kolejny mocny tekst - Skąd pochodzą seryjni mordercy - Nailbiter, Damiana Maksymowicza. Recenzja napisana porządnie i emocjonująco, a sama pozycja dogłębnie mroczna i intrygująca. Z chęcią się z nią w najbliższym czasie zapoznam. Magazyn potrafi wciągnąć na dłuższą chwilę, nie raz mrożąc krew w żyłach! Polecam.

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
5 Newsy
10 Shopping
12 Rynek

Komiksy:
4 "Świąteczna dyńka" - Joanna Olesiak
5 "Halloween w Gravelands" - Józef Śliwiński, Mateusz Heldwein
33 "W dybach" - Maciej Kur, Piotr Bednarczyk
46 "Nasz przyjaciel Szatan" - Dominik L. Marzec, Łukasz Lalko, Michał Murawski

Artykuły i Recenzje:
16 Lovecraft w komiksowej odłonie - H.P. Lovecraft Ogar i inne opowiadania
20 Historia piękna, historia piekła - Fatale
23 Skąd pochodzą seryjni mordercy - Nailbiter
26 Błyskotli1wa groza - Image comics
29 Wywiad - Maciej Kur i Piotr Bednarczyk
36 Niepojęte medium - Zrozumieć komiks
40 Wampiry nowego świata - Amerykański Wampir
43 Wywiad - Karol Kalinowski
55 Niebezpieczne alter ego - Fight Club 2
58 Witajcie w Night Vale - Welcome to Night Vale
60 Elegia dla kanibala - Hannibal
64 Podróże w czasie z polaroidem - Life is Strange

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
6 komentarzy
Unknown pisze...

Kupiłam i nie żałuję ;)

Cresto Mix pisze...

Magazyn mnie coraz bardziej przekonuje, głównie ze względu na nowości i recenzje.

Unknown pisze...

Po lekturze recenzji H.P. Lovecraft Ogar i inne opowiadania, aż zachciało mi się obejrzeć jakiś horror:]

Unknown pisze...

ciekawa gazeta

Unknown pisze...

Nawet fajne pisemko. Choć trochę drogawe ;/

Unknown pisze...

Okładka porządnie wykonana i treść nawet niczego sobie, a ja uwielbiam wszystko co związane z komiksami. SUPER! :D