środa, 23 marca 2016

Bestia z ławki obok #1 - Robico

Email Edytuj post

Bestia z ławki obok #1 - Robico


Bestia z ławki obok #1 - Robico

Tytuł: Bestia z ławki obok #1
Autor: Robico
Wydawca polski: Studio JG
Gatunek: Shoujo
Data wydania: 2015
Liczba tomów: 13
Liczba stron: 172

"Bestia z ławki obok #1" to manga z gatunku shoujo, która już od samego początku przypadła mi do gustu i sprawiła, że wsiąknąłem w przedstawioną historię. Wątki fabularne są po prostu urocze, potrafiące nie raz wywołać uśmiech na twarzy. Mangę czyta się z prawdziwą przyjemnością, pochłaniając ją niemal jednym tchem. Tomik posiada sporo uroku, gdzie mnogość ciekawych bohaterów przyprawia o zawrót głowy. Kolorowa okładka przyciąga wzrok, a zaskakująca fabuła zachęca do lektury. Tytułowa bestia potrafi oczarować i wzbudzić sympatię.

Poznajemy Shizuku Mizutani, uczennicę, która myśli tylko o osiąganiu jak najlepszych wyników w szkole i nie traci czasu na nawiązywanie przyjaźni. Pewnego dnia zostaje nakłoniona do tego aby zanieść swojemu koledze z klasy notatki. Haru Yoshida został zawieszony w prawach ucznia i jest niekwestionowanym czarnym charakterem w szkole. Gdy dziewczyna przynosi mu notatki ten z miejsca się w niej zakochuje i od tego momentu zaczyna się szereg zabawnych i miejscami wzruszających wątków.

W mangę wsiąka się bardzo szybko, za sprawą ciekawej kreski i barwnie wykreowanych bohaterów. Na podstawie mangi powstało anime Tonari no Kaibutsu-kun, które również warto obejrzeć. Bestia została wykonana z dbałością o najmniejsze szczegóły i na prawdę cieszy oczy. Pozycja ta powinna spodobać się czytelnikom, którzy jeszcze chodzą do szkoły jak i tym, którzy już ją ukończyli jakiś czas temu. Akcja jest dość szybka i skupia się wokół dwójki głównych bohaterów, szkoły i burzliwych uczuć. Wątek romantyczny został pokazany całkiem mądrze i miło się o nim czyta. Przekazując czytelnikowi przesłanie, że nie tylko praca się w życiu liczy lecz także i miłość. Rysunki są przepełnione licznymi emocjami i nie można się wręcz od nich oderwać. Dopracowane tła, prawdziwi bohaterowie i silne emocje sprawiają, że zakochałem się w tej mandze.

"Bestia z ławki obok #1" zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejny tom. Wiele wątków czeka na rozwinięcie i zastanawiam się jak autor z nich wybrnie. Niby z pozoru szkolny romans, a posiada drugie dno, wnosząc w lekturę wiele humoru i silnych uczuć. Historia wciąga i czyta się szybko, a tłumaczenie wypadło na prawdę nieźle. Nie zauważyłem jakiś poważniejszych błędów, które raziłyby mnie podczas lektury. To porządnie wykonana pozycja, która zabiera nas w szkolny świat przepełniony humorystycznymi dialogami i burzliwym romansem. Mam ochotę na więcej i polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.

Sylwia W. pisze...

Chętnie przeczytam, zapowiada się interesująco :D

Unknown pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to chętnie się z nią zapoznam ;p

Unknown pisze...

Może być ciekawa, okładka bardzo mi się spodobała.

Unknown pisze...

Super manga już się biorę za następny tomik!