poniedziałek, 8 lutego 2016

Zaginione Dziedzictwo - Seiji Kanai, Hayato Kisaragi

Email Edytuj post

Zaginione Dziedzictwo - Seiji Kanai, Hayato Kisaragi

Zaginione Dziedzictwo

Tytuł: Zaginione Dziedzictwo
Projektant: Seiji Kanai, Hayato Kisaragi
Wydawca: Bard
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 4 osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 10 minut


"Zaginione Dziedzictwo" to gra szczęścia i ryzyka, w skład której wchodzą następujące podtytuły: Przybysz, Latający Ogród, Wieża Białozłota oraz Gwiezdne Ostrze. Rozgrywka jest niebywale szybka i emocjonująca, polegająca na jak najszybszym wyeliminowaniu innych graczy lub odszukaniu miejsca ukrycia Zaginionego Dziedzictwa. To gra turowa, polegająca na dotrwaniu do wyczerpaniu się kart w talii. Gdy to nastąpi następuje faza poszukiwań Zaginionego Dziedzictwa. Ten gracz, który tego dokona wygrywa. Jednak w przypadku, gdy nikomu nie uda się ta sztuka, wszyscy gracze przegrywają.

Zaginione Dziedzictwo

Wiele wieków temu statek nieznanego Przybysza ulega uszkodzeniu w starciu z potężniejszym wrogiem i rozpada się na wiele świecących odłamków. Części statku rozpadają się po powierzchni całej planety rozświetlając niebo. Z odległych krain ludzie dostrzegają ten niezwykły pokaz na niebie i zaczynają snuć na jego podstawie liczne legendy. Jedna z nich głosi, że fragmenty, które dawno temu spadły z nieba są dziełem Bogów i nazwali je Zaginionym Dziedzictwem. Według tych legend, te magiczne przedmioty posiadają ogromną i potężną moc. Czy ośmielisz się je odnaleźć?

Zaginione Dziedzictwo

Mechanika gry przypadła mi do gustu, głównie ze względu na swoją prostotę i przystępność. Rozgrywka jest dość prosta. Gracze otrzymują najpierw po jednej karcie, aby w swoim ruchu dobrać drugą. Następnie wybieramy, którą z nich zagrać na stół, korzystając z jej zdolności. Zdolności na kartach w większości przypadków mają na celu wyeliminowanie przeciwników oraz dotrwanie do momentu, kiedy skończą się karty w talii. W grze tworzymy również kupkę z kartami - ruinami, która w trakcie gry sukcesywnie się rozrasta. Gdy karty w talii się kończą następuje faza poszukiwań. Polega ona na wywoływaniu numerów kart, od najniższego do najwyższego. Gracz, który posiada kartę o wskazanej wartości, mówi o tym na głos. Następnie może wskazać miejsce gdzie znajduje się Zaginione Dziedzictwo. Może ona znajdować się zarówno w ruinach, jak i na ręce graczy. Osoba, która odnajdzie Zaginione Dziedzictwo wygrywa. Jeżeli nikomu nie uda się ta sztuka, wszyscy gracze przegrywają rozgrywkę.

Zaginione Dziedzictwo

"Zaginione Dziedzictwo" jest grą samodzielną, którą można łączyć z licznymi dodatkami. Dodającymi do rozgrywki dodatkowe zasady oraz wprowadzając nowych bohaterów. Możliwości prowadzenia gry jest wtedy bardzo wiele, dzięki czemu gra szybko się nie nudzi. Dodatki można łączyć ze sobą w sposób dowolny, tworząc wyjątkową talię. Mieszanie dodatków daje sporą różnorodność oraz ułatwia grę w większą ilość osób. Ilustracje na kartach są bardzo klimatyczne i świetnie oddają świat gry. Porządne wykonanie również przemawia na plus dla tej pozycji. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
16 kart
4 karty pomocy
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bard

8 komentarzy
Unknown pisze...

Dla chłopaka doskonały prezent:)!

Unknown pisze...

Fajna okładka, a po grę z pewnością sięgnę.

Yuri Ossaka pisze...

Przetestowana w boju. Polecam:D

Unknown pisze...

Może po nią sięgnę.

Unknown pisze...

Prosta ale wciąga, muszę zaopatrzyć się w kolejne dodatki ;)

Cresto Mix pisze...

Pudełko zachęca jak i sama recenzja. Z pewnością w niedługim czasie ją zakupię.

Gerroor Ged pisze...

Kolejna gra na listę zakupową.

lomcia pisze...

przypomina trochę grę w gwinta xD