czwartek, 11 lutego 2016

Waleczne Piksele - D. Brad Talton, Jr.

Email Edytuj post

Waleczne Piksele - D. Brad Talton, Jr.


Waleczne Piksele

Tytuł: Waleczne Piksele
Projektant: D. Brad Talton, Jr.
Ilustrator: Fábio Fontes
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 minut


"Waleczne Piksele" to gra karciana zawierająca wiele elementów taktycznych. Rozgrywka jest bardzo szybka, nastawiona na zbieranie jednostek wokół danego dowódcy. Oddziały wojowników są bardzo zróżnicowane, pozwalając dobierać skład oddziału według potrzeb. Do dyspozycji mamy liczne ataki, umiejętności, które różnią się od siebie w zależności od postaci. Aby pokonać przeciwnika częstokroć trzeba się nieźle natrudzić i dobrze przemyśleć wydawane rozkazy. Zatem niech Piksele przeleją pierwszą krew!

Waleczne Piksele

Realia gry osadzone w klimacie gier komputerowych z lat osiemdziesiątych XX w. to rewelacyjny pomysł. Tytuł ten skierowany jest do dwóch graczy, którzy będą toczyć między sobą zażarte boje przy użyciu tytułowych Pikseli. Jest to rasowa gra taktyczna, która potrafi dostarczyć sporej dawki emocji. Pudełko przypominające stare konsole do gier wygląda bardzo klimatycznie i od razu rzuca się w oczy. Gra jest oryginalna i bardzo pomysłowa pozwalająca toczyć emocjonujące pojedynki pikselowych armii.

Waleczne Piksele

Podczas rozgrywki rozkładamy swoją niewielka armię na powierzchni 3×3, a w jej centrum umieszczamy przywódcę. Gracze otrzymują 25 kart żołnierzy, których będziemy mogli zwerbować do naszego oddziału do pierwszego, drugiego lub trzeciego szeregu. W zależności gdzie nasz żołnierz zostanie umieszczony, to takie będzie posiadał umiejętności i właściwości bojowe. Karty posiadają po pięć różnego rodzaju umiejętności: lidera, żołnierza pierwszego, drugiego, trzeciego szeregu oraz rozkaz. Wykorzystując rozkaz natychmiastowo tracimy szansę z rekrutowania danego żołnierza. Możliwości jest zatem wiele aby poprowadzić nasz oddział ku zwycięstwu. Manewry należy dobrze przemyśleć aby najefektywniej wykorzystać naszych pikselowych wojowników. Ich właściwości zależą od tego, w którym szeregu się znajdują, a układ naszego oddziału odgrywa ogromne znaczenie. Zwycięzcą zostaje gracz, któremu uda się wyeliminować lidera przeciwnika.

Waleczne Piksele

"Waleczne Piksele" jest grą stosunkowo szybką, trwa około 30 minut dzięki płynnej mechanice. Zasady są raczej proste, a rozgrywka daje wiele możliwość toczenia bitew. Gra jest bardzo poręczna, więc łatwo można ją zabrać na wycieczkę lub imprezę. Emocje podczas grania są duże, a rozgrywka miniaturowymi wojownikami daje wiele frajdy. Z pozoru miniaturowe pole bitwy daje wiele adrenaliny i możliwości prowadzenia rozgrywki. Jednostki są różnorodne jak i ataki jakich można używać: zwykły atak, atak dystansowy, przemieszczanie jednostek do defensywy czy choćby rekrutacja nowych jednostek. Możemy również wykorzystać potężny rozkaz lub poległych już wojowników. Jak widać możliwości mamy wiele, a to wszystko dostajemy dzięki pięćdziesięciu kartą i oldskulowym znacznikom. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
dwie Talie Oddziałów po 25 kart o wymiarach 63x88mm
karty bieżącej fali dla dwóch graczy
42 żetony obrażeń
10 żetonów siły
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games
Wydawnictwo Portal Games
5 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Wciągająca i innowacyjna, super klimat lat XX:)

Unknown pisze...

Świetnie sprawdza się na imprezach! :D

Unknown pisze...

Sprawdzona w boju :)

Yuri Ossaka pisze...

Coś nowego i trochę innego, warto poświęcić jej swój drogocenny czas ;].

Unknown pisze...

Kocham małe karcianki, więc koniecznie muszę ją zakupić.